Oglądasz seriale z lektorem czy bez? Zobacz, jakie są wady i zalety obu rozwiązań!

W dzisiejszych czasach mamy praktycznie nieograniczone możliwości dostępności do wszelkiego rodzaju filmów lub seriali praktycznie z całego świata - to zdecydowanie znacząco poszerza horyzonty, nadto powoduje, że możemy w zaciszu swojego domu poznać historię innych państw.
O ile zwykle w kinach oglądamy wersje filmowe z lektorem, o tyle w swoim mieszkaniu możemy także wybrać wersję z napisami - co jest fajniejszym rozwiązaniem?


Filmy z napisami


Jeżeli zdecydujesz się na oglądanie filmu z napisami oraz oryginalną ścieżką dźwiękową, wówczas niewątpliwie łatwiej będzie Ci wczuwać się w klimat serialu i wyłapać wszelkiego rodzaju smaczki kulturowe. Na dodatek możesz przekonać się, jak dokładnie brzmi głos męski pierwszoplanowego bohatera - wówczas z pewnością będziesz odczuwać film głębiej. Jeśli głos męski jest zastąpiony przez lektora, wówczas może dojść do różnego typu zniekształceń, zarówno w odniesieniu do treści jego wypowiedzi jak i ich konkretnego brzmienia .


Filmy z lektorem


płyty z filmami
Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com


Jeśli zdecydujesz się na oglądanie serialu z tak zwanym voice over, czyli zwyczajnie z głosem lektora, wtedy zdecydowanie samo oglądanie będzie wymagać od Ciebie o wiele mniej zaangażowania. Jeżeli nie musisz skupiać się na napisach, lecz po prostu słuchasz polskiej wersji języka, wówczas na pewno jest znacznie prościej.
Jednocześnie jednak voice over powoduje, iż nie słyszeć oryginalnej wersji języka, w związku z czym zwykle nie możesz się osłuchać z danym językiem - a to bez wątpienia jest niesamowicie przydatne w wypadku gdy uczysz się danego języka. Właściwie każdy kontakt z językiem będzie wielką zaletą, która sprawi, że będzie Ci się łatwiej później uczyć. Informacje o voice over.