Co zrobić i na co zwrócić uwagę, by nasz przyszły dom był bardziej nowoczesny i energooszczędny?

W aktualnych czasach budownictwo stawia na innowacyjne rozwiązania technologiczne, które mają za zadanie zaoszczędzić jak najwięcej energii elektrycznej. Dzięki temu koszty użytkowania domów są dość niskie, co widać po korzystnych rachunkach za ogrzewanie i co bez wątpienia doceniają ich właściciele. Co należy zrobić, aby budowany przez nas dom był bardziej ekologiczny?

dom - malowidło

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
stykówka - dom

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
dom - fotka

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszą rzeczą, którą trzeba przemyśleć jeszcze przed rozpoczęciem budowania domu, jest jego rozmiar oraz forma. Jeżeli chodzi o domy parterowe nowoczesne propozycje grzewcze są dużo prostsze do zaplanowania. Im większy budynek, tym kłopot ogrzewania oraz straty ciepła i potrzebnej do jego wyprodukowania energii staje się coraz poważniejszy. Sporo więcej zobaczysz na www:

Projekty domów energooszczędnych cechują się zwykle również klasyczną formą, bez dekoracyjnych zakrzywień i dobudówek – fragmenty te są bowiem dosyć trudne do dogrzania i mogą prowadzić do znacznej straty ciepła w czasie zimy.

Jeśli omawiany wątek niesamowicie Ci pasuje, to żeby uzyskać dodatkowe dane na to zagadnienie, pójdź dalej (http://www.rkstyl.com.pl/) i wejdź tutaj.

Najkorzystniej i najbardziej ekonomicznie jest zatem wybrać dom o nieskomplikowanym kształcie oraz prostej budowie dachu – wszystkie innowacje w tej kwestii mogą być ciężkie lub wręcz niemożliwe do zaizolowania.

Nawet przydatna strona, dobrze zajrzeć:

Projekty domów energooszczędnych potrzebują również użycia wysokiej jakości materiałów, które zapobiegną nadmiernej utracie ciepła. Już na etapie pisania projektu trzeba omówić z architektem takie tematy, jak grubość ścian i dachu oraz ich docieplenie, jak również wydajność grzewczego systemu. Jeśli chodzi o domy parterowe nowoczesne budownictwo (nieruchomości niechorze) każe wykorzystywać jeszcze bardziej ostre wymagania niż te, które są zapisane w standardowych zaleceniach budowlanych. Dzięki temu dom będzie jeszcze bardziej energooszczędny, co da nam jeszcze większe zyski. Dobrze jest również kupić wysokiej jakości materiały, które wyróżniają się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi – dzięki temu większa ilość ciepła pozostanie w środku domu, a my będziemy mogli cieszyć się dużo niższymi rachunkami za używanie energii elektrycznej.

Tags:, ,