Jak właściwie upiększyć pomieszczenie barwami i oświetleniem?

Urządzając wnętrza musimy zwracać uwagę liczne elementy. Przeważnie myślimy, że najistotniejszy jest stosowny wybór mebli i sprzętu – to oczywiście prawda, ale należy zdać sobie sprawę, że nawet najbardziej skomplikowane projekty wnętrz mieszkań będzie można perfekcyjnie zrealizować dzięki odpowiedniej gry kolorami i światłem.

Aranżacja salonu

Autor: Sofitel Dubai Downtown
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ma wątpliwości, że kolory wnętrz (jeżeli myślisz o zmianie aranżacji, koniecznie zobacz – stylowe kolory wnętrz) odgrywają niezwykle istotną rolę jeżeli chodzi o stworzenie ciekawego wystroju. Jasne, pastelowe kolory ścian i paneli uspokajają, sprawiają, że pomieszczenia stają się bardziej przestronniejsze i większe. Z kolei ciemne wizualnie zmniejszają pomieszczenie i stwarzają bardziej ponury nastrój. Hitem ostatnich czasów było wykorzystywanie różnych barw na różnych ścianach, np. na głównej ścianie użycie barwy ciemnej, na pozostałych jasnej. Tego rodzaju rozwiązania warto stosować również wówczas, kiedy chcielibyśmy przyciągać uwagę na konkretne miejsce w pokoju.

Współcześnie istnieje tyle przeróżnych stylów wykańczania wnętrz, że dobór barw w projekcie wnętrz (projektujemy wnętrza od nowa – łazienka za skosami) powinien być uzależniony nie tylko od naszych preferencji, ale i stylu, na jaki się zdecydujemy. Jeżeli chcielibyśmy wykończyć mieszkanie np. w stylu wiejskim można pozwolić sobie na różne zestawy odcieni i wzorów, ale gdy nastawimy się np. na styl skandynawski powinniśmy już głównie koncentrować się na jasnych barwach. Podobnie zresztą jest jeśli chodzi o tego rodzaju kwestię jak oświetlenie mieszkania – to na które lampy, kinkiety czy żyrandole się zdecydujemy powinno zależeć od stylu aranżacji i efektów, jakie chcemy uzyskać.

Zaciekawiony? To dla nas optymistyczna informacja. Zatem kliknij tu (mdlabels.pl/) i przeglądaj nawet bez końca nowe rzetelne posty.

Do tradycyjnych wnętrz możemy zamówić tradycyjne lampy – do nowoczesnych kinkiety i reflektory. Dlaczego? Za pomocą danego rodzaju oświetlenia uzyskamy konkretny efekt. Reflektory dają wąską, skupioną wiązkę światła zatem spokojnie możemy nimi oświetlić tylko konkretne miejsca w pokoju – dużą lampą nie jest już tak łatwo manewrować, ale z kolei taka lampa (więcej informacji ozcan lampy) wywołuje przyjemny, klimatyczny nastrój.

Odpowiednio dobrane barwy i oświetlenie mogą zdziałać cuda. Trzeba jedynie przeanalizować wpierw jaki rezultat chcielibyśmy w danym wnętrzu osiągnąć. Gdy już zweryfikujemy, czy wolimy aby pokój sprawiał wrażanie zacisznego, czy może przestronnego adekwatnie do tego kolorujemy ściany i montujemy oświetlenie.