warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/gap.org.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Która folia jest obecnie najlepsza do zabezpieczania palet?

pora na rozliczenie PIT
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Produkty, które są przewożone na paletach powinny być odpowiednio zabezpieczane przed jakimkolwiek rodzajem uszkodzenia. Szkodliwe mogłyby być wszelkie uderzenia albo działanie warunków pogodowych.


Najważniejszym sposobem takiego zabezpieczenia jest owinięcie palety w polietylenową folię stretch.

Jak duże przedmioty można zapakować w folię termokurczliwą?

led
Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie wiele przedmiotów jest pakowana w różnego rodzaju folie. Dlatego też nic dziwnego, że maszyny, które pakują różne towary są wykorzystywane na niemalże każdej linii produkcyjnej.

Kto produkuje części silników dla wózków widłowych?

laptop
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
wózki magazynowe to dosyć specyficzne pojazdy, które posiadają jednak dużo wspólnego z typowymi samochodami. Dla przykładu dużo z nich posiada silniki stworzone przez wiodące przedsiębiorstwa motoryzacyjne.


Dla przykładu wiele z nich ma silniki stworzone przez znane przedsiębiorstwa motoryzacyjne.

Sukces krajowych odlewni

grzejnik ze stali nierdzewnej
Autor: Jaga
Źródło: Jaga
W branży motoryzacyjnej, przemysłowej bądź maszynowej niezwykle ważne są wyroby, jakie tworzone są metodą obróbki cieplnej. Części konstrukcyjne zazwyczaj nie mogą być wyrobione inną techniką aniżeli poprzez wyżarzanie.

Jakie plusy niesie ze sobą korzystanie z narzędzi pneumatycznych i w jakich dziedzinach gospodarki się z nich korzysta

pneumatyka
W wielu gałęziach przemysłu związanych czy to z konstruowaniem sprzętu budowlanego czy też z konstruowaniem sprzętu specjalnego przeznaczenia, jak i w innych gałęziach bardzo dużą funkcję pełni dziedzina nauki związana z pneumatyką.

Rozwój armatury przemysłowej w Polsce.

http://www.arapneumatik.pl/
Źródło: http://www.arapneumatik.pl/
W Polsce jest bardzo dużo przedsiębiorstw zajmujących się armaturą przemysłową. Co dzień starają się one coraz korzystniej dopasować do rosnących oraz zmieniających się wciąż technik. Jest to dział całkiem szeroki, który obejmuje produkcję takich urządzeń jak na przykład zawory elektromagnetyczne, zasuwy, przepustnice oraz mnóstwo innych. Jest to przeważnie branża budowlana i hydrauliczna.

Automatyka i elektronika w przemyśle

automatyka przemysłowa w fabryce
Autor: Karen Baijens
Źródło: http://www.flickr.com
Dawniej pożar był śmiertelnym zagrożeniem. W postawionych najczęściej z drewna miastach, kiedy zapalił się jeden budynek, była szansa, że ogień pożre całe kwartały. Wtedy nie działała jeszcze dobroczynna automatyka przemysłowa, która zabezpieczałaby domostwa i wytwórnie.

Agregaty prądotwórcze- własne źródło prądu wszędzie tam gdzie go wymagasz

Agregat prądotwórczy
Autor: PromaPL
Źródło: www.promapl.pl
Czy wyobrażacie sobie egzystencję bez prądu??? Oczywiście, że nie. Jeżeli pewnego dnia na całym świecie padło by zasilanie (przykładowo z powodu bardzo silnej burzy słonecznej) zapanowałby chaos, firmy, nie tylko te, które są odpowiedzialne za dostarczanie energii elektrycznej, poniosłyby milionowe straty, Ziemia pogrążyłaby się w całkowitej ciemności, natomiast życie, jakie znamy, odeszłoby w niepamięć.

Zbiorniki powietrza - jak są zbudowane oraz jak funkcjonują?

zbiorniki
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób słyszało o sprężonym powietrzu. Zdajemy sobie sprawę, że jest ono potrzebne w wielu sytuacjach. Nie mamy pojęcia jednak, w jaki sposób jest przechowywane, o ile możemy użyć takiego określenia. Istnieją zbiorniki powietrza, które dzięki specyficznym parametrom pozwalają na przechowywanie sprężonego powietrza. Na sto procent nie raz mieliśmy okazję widzieć poziome i pionowe zbiorniki na powietrze. Mimo, że nie zawsze zdajemy sobie sprawę, do czego one są. Ale poza samymi zbiornikami powietrza konieczna jest pełna instalacja, dzięki której konkretny zbiornik i będąca w nim substancja/gaz będzie mogła być przechowywana i można z niej korzystać.

Jak możemy pomóc środowisku w naszym gospodarstwie?

dom podczas budowy
Obecnie na świecie mamy styczność z tzw. rozwojem zrównoważonym. Określa się tak metodę użytkowania naszej planety w taki sposób, aby nie eksploatować nadmiernie jej możliwości i zapewnić kolejnym pokoleniom warunki życiowe zbliżone do naszych. W związku z tym trendem oczywiście nieustannie rośnie popularność wszelkiego rodzaju ekologicznych rozwiązań, takich jak zastępowanie plastiku tworzywami które nadają się do recyklingu, zmniejszenie emisji szkodliwych gazów zatruwających atmosferę czy racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi.