warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/gap.org.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Działania łączące się z obróbką cieplną stali – parę istotnych wiadomości

Wyżarzanie
Autor: Aaron Muszalski
Źródło: http://www.flickr.com
Usługi jak np. obróbka cieplna metali nie są najbardziej popularne. Nazwa ta będzie najpewniej znana zaledwie grupce profesjonalistów. Pełen proces dzieje się w urządzeniu do wyżarzania. Graniczna temperatura tego sprzętu osiąga 1300 stopni Celsjusza. Proces ten polega na nagrzaniu blachy do danego poziomu, a później powolnym ochładzaniu.

Czym są metale specjalistyczne?

Urządzenie ze stali
Autor: Nicholas Lundgaard
Źródło: http://www.flickr.com
Czym jest stal specjalna? Odpowiedzieć w prosty sposób można tak, że jest to stal o specjalnym zastosowaniu. Wiąże się jednak z tym trochę bardziej szczegółowa informacja - w stali takiego rodzaju znajduje się większa ilość dodatków stopowych, dzięki którym stal taka posiada rzadko spotykane w stosunku do stali używanej na co dzień cechy. Stale specjalne mają cechy, które skutkują tym, że przy obróbce wymagane jest spełnienie wyjątkowych warunków, na przykład potrzebna jest bardzo skomplikowana obróbka cieplna. Wyróżnia się kilka rodzajów stali: stal nierdzewną, stal kwasoodporną, stal żarowytrzymałą, żaroodporną, magnetyczną i odporną na zużycie.