warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/gap.org.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jak odróżnić typy wyposażenia magazynów

magazyn
Autor: inplusPR
Źródło: www.inplusPR.pl
Magazyn jest pomieszczeniem, używanym do składowania i trzymania różnego rodzaju materiałów i towarów. Jego charakter będzie zmieniać się zależnie od specyfiki składowanych ładunków. Na przykład przy składowaniu produktów żywnościowych, które należy trzymać w chłodzie, przechowuje się je w magazynach o niskiej temperaturze. Są to tak zwane chłodnie i mroźnie, z czego mroźnie wyróżniają się o wiele mniejszą temperaturą powietrza.

Jak nasze myślenie o magazynowaniu pożywienia zostało zrewolucjonizowane przez współczesne wynalazki

Chłodnia
Autor: Bruce Guenter
Źródło: http://www.flickr.com
Przechowywanie żywności, a zwłaszcza produktów łatwo psujących się, od wieków było olbrzymim wyzwaniem dla ludzkości. Na początku dziejów musiano najprościej w świecie zjeść wszystko od razu, czyli zaraz po polowaniu, a ewentualnymi resztkami uraczyć hieny. Potem poznano konserwujące właściwości soli kamiennej, a w starych dworach szlacheckich cześć artykułów składowano w chłodnych piwniczkach lub obkładano je lodem.

Budowa pomieszczeń przemysłowych - bardzo dobry sposób na zapewnienie klientom oczekiwanej świeżości produktów

urządzenia chłodnicze w pomieszczeniu
Autor: jblevine2004
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba pamiętać, iż w przypadku pomieszczeń przemysłowych szczególną rolę ma w tej sytuacji chłodnictwo, które gwarantuje doskonałe warunki do magazynowania wielu produktów.

W jaki sposób powinno się składować lekarstwa? Jakie reguly należy spełnić, żeby wszystko było w jak najlepszym porządku?

magazyn
Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Magazynowanie lekarstw to proces niezwykle wymagający, bo skoncentrowany na zapewnieniu właściwych momentów przechowywania i rozprowadzania, wszystko po to, by zapewnić ochronę składowanych leków. Zatem w jaki sposób powinien być przygotowany magazyn na leki?

Meble sklepowe i lady chłodnicze- prosty sposób na zwiększenie komfortu kupujących oraz zagwarantowanie świeżości poszczególnych produktów

Sklepowa lada chłodnicza
Każda osoba dbająca o własny sklep powinna pamiętać, jak wielką rolę pełni jego kompletne wyposażenie. Wszystkie produkty muszą być przechowywane we właściwych warunkach gwarantujących jednocześnie właściwą wilgotność, jak również temperaturę. Warto mieć świadomość, jak ogromne znaczenie mają odpowiednio dobrane meble sklepowe, jak również lady chłodnicze.