warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/gap.org.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Jak odróżnić typy wyposażenia magazynów

magazyn
Autor: inplusPR
Źródło: www.inplusPR.pl
Magazyn jest pomieszczeniem, wykorzystywanym do gromadzenia i trzymania różnorodnych materiałów i ładunków. Jego charakter będzie różnicować się zależnie od rodzaju przechowywanych ładunków. Przykładowo przy przechowywaniu produktów żywnościowych, wymagających trzymania w zimnie, przechowuje się je w magazynach o niskiej temperaturze. Będą to tak zwane chłodnie i mroźnie, z czego te drugie wyróżniają się o wiele mniejszą temperaturą wewnątrz.

Jak nasze myślenie o magazynowaniu pożywienia zostało zrewolucjonizowane przez współczesne wynalazki

Chłodnia
Autor: Bruce Guenter
Źródło: http://www.flickr.com
Przechowywanie żywności, a zwłaszcza produktów łatwo psujących się, od wieków było olbrzymim wyzwaniem dla ludzkości. Na początku dziejów musiano najprościej w świecie zjeść wszystko od razu, czyli zaraz po polowaniu, a ewentualnymi resztkami uraczyć hieny. Potem poznano konserwujące właściwości soli kamiennej, a w starych dworach szlacheckich cześć artykułów składowano w chłodnych piwniczkach lub obkładano je lodem.

Budowa pomieszczeń przemysłowych - bardzo dobry sposób na zapewnienie klientom oczekiwanej świeżości produktów

urządzenia chłodnicze w pomieszczeniu
Autor: jblevine2004
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba pamiętać, iż w przypadku pomieszczeń przemysłowych szczególną rolę ma w tej sytuacji chłodnictwo, które gwarantuje doskonałe warunki do magazynowania wielu produktów.

W jaki sposób powinno się składować lekarstwa? Jakie reguly należy spełnić, żeby wszystko było w jak najlepszym porządku?

magazyn
Autor: Texas State Library and Archives Commission
Źródło: http://www.flickr.com
Magazynowanie lekarstw to proces niezwykle wymagający, bo skoncentrowany na zapewnieniu właściwych momentów przechowywania i rozprowadzania, wszystko po to, by zapewnić ochronę składowanych leków. Zatem w jaki sposób powinien być przygotowany magazyn na leki?

Meble sklepowe i lady chłodnicze- prosty sposób na zwiększenie komfortu kupujących oraz zagwarantowanie świeżości poszczególnych produktów

Sklepowa lada chłodnicza
Każda osoba troszcząca się o własny sklep musi pamiętać, jak poważną rolę pełni jego kompletne wyposażenie. Wszystkie produkty muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach zapewniających zarówno stosowną wilgotność, jak też temperaturę. Musimy mieć świadomość, jak poważne znaczenie mają właściwie dobrane meble sklepowe, a także lady chłodnicze.