Atrakcje i noclegi w Sopocie

Sopot to jeden z najbardziej popularnych kurortów w naszym kraju. Plaża i woda to jednak nie jedyne atrakcje turystyczne tego miejsca. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając relaks w tym mieście?

skóra - selfie

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Plaża jest zazwyczaj głównym punktem programu wypoczynku nad morzem. Jednak warto sprawdzić, co poza tym ma do zaoferowania miasto, w którym planujemy urlop czy weekendowy wypoczynek. Do najsłynniejszych atrakcji turystycznych Sopotu zaliczyć możemy sopockie molo, Monte Cassino, Crooked House, latarnię morską, Operę Leśną oraz park wodny. Niezwykle interesująca jest również architektura uzdrowiskowa. Ponadto, w tym mieście działa mnóstwo restauracji, klubów oraz barów. Oferowane są również wycieczki ze zwiedzaniem, lecz równie dobrze można też wypożyczyć sprzęt rowerowy i wyznaczyć własną trasę. W sezonie obywają się liczne wystawy i koncerty. Miłośnikom piękna natury poleca się odwiedzić także Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Aby jednak zaplanowane atrakcje sprawiały nam przyjemność, koniecznie powinniśmy wykupić komfortowy nocleg. Opłaca się rozważyć kameralne miejsca, w których właściciele zadbają o miły pobyt i zadowolenie.

Fascynuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło a odkryjesz tam atrakcyjne informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Sopot pensjonaty proponuje w wielu lokalizacjach, w tym blisko morza. W pokojach gościnnych zazwyczaj do dyspozycji klientów jest czajnik, lodówka i mikrofalówka, albo kuchenka. Na cenę wpływa nie tylko standard, ale także wyżywienie.

Szczegółowe informacje jakie warunki oferują pensjonaty można znaleźć w internetowych bazach noclegowych i na stronach internetowych konkretnych pensjonatów. Jeżeli chodzi o Sopot pensjonaty proponowane są od 35 do nawet 450 zł od osoby.