Ażeby nie zginąć w aktualnym, za bardzo informacyjnym świecie, powinniśmy korzystać jedynie z najbardziej profesjonalnych źródeł

Każdego dnia uczymy się czegoś nowego, mamy taką szansę, gdyweźmiemy pod uwagę jakie mamy możliwości. Nie jesteśmy sami, zawsze istnieją inne osoby, które wiedzą więcej na jakiś temat. Również i my możemy przekazać komuś naszą wiedzę, to niezwykłe, jak możemy wymieniać informacje.

drukarka

Autor: Waag Society
Źródło: http://www.flickr.com

Jednocześnie, dawniej miało się sprawdzoną grupę znajomych, z których każdy był znawca w innej dziedzinie, ale nasze perspektywy sięgały dalej, nic nam z tego nie przychodziło, jeśli nie mieliśmy możliwości poznania nowych osób. Dzisiaj, dzięki internetowi mamy dostęp do wielkiej liczby osób, co oznacza, że zwiększyła się nasza zdolność do przyswojenia sporej dawki nowej wiedzy. To oczywiście rodzi też problemy, czyli tak zwany przesyt informacyjny.

To interesujące, że posiadamy wiedzę o pralkach czy lodówkach, inna osoba na muzyce, jeszcze kolejna wie, co to są na przykład druki akcydensowe ,ktoś jest znawcą Wrocławia i może nam dużo o nim opowiedzieć.

Czy szukasz teraz czegoś ciekawego? Jeśli tak, to zerknij na ofertę, która niewątpliwie okaże Ci się emocjonująca. Dotyczy ona zbliżonej tematyki.

Sprawdź na : . Niektórzy mogą mieć rozległe kontakty biznesowe i polityczne, więc i my na tym korzystamy. To niezwykle komfortowa sytuacja. Najlepsze jest to, że często taka osobę znamy tylko z internetu, z jakiegoś portalu społecznościowego, a mimo to może się tak wiele od niej dowiedzieć.

Tusz kolorowy, wydruki

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

To niezwykle wygodne, że możemy dziś pozyskiwać wiedzę praktycznie nie wychodząc z domu.

Prezentowany tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis saeco ekspres ciśnieniowy z młynkiem, a odnajdziesz więcej zbliżonych tematycznie danych, które także będą ciekawe.

Te zalety jednak to nie wszystko, gdyż są właśnie wady. Skoro jest tak łatwo i nie trzeba za bardzo wychodzić z domu, żeby spotkać się z ludźmi, to rodzi to zagrożenie, że wkrótce tak bardzo uzależnimy się od technologii, że nie będziemy umieli żyć bez komputerów. To także stwarza zagrożenie, że natłok informacji sprawi, że nie będziemy zdawali sobie sprawy co jest tak naprawdę istotne. A tak właśnie wygląda Internet, co chwilę mamy dostęp do nowych informacji, w każdej sekundzie miliony newsów czeka na nas w sieci.

To dobrze, że jesteśmy doinformowani, ale też i negatywnie,że zostajemy wręcz zasypywani tak dużą ilością, czasami zbędnych, informacji. Jak temu zaradzić? Najlepiej filtrować, szukać informacji rzetelnych, wartościowych i pochodzących z pewnego źródła.