Blachy trudnościeralne Hardox – właściwości charakterystyczne i stosowanie

Firmy działające na obecnym rynku starają się stale wzbogacać własną ofertę o zaawansowane produkty, gdyż znakomicie zdają sobie sprawę z faktu, że dzięki temu stają się na pewno bardziej konkurencyjne. Przykładem takiego wyrobu są blachy trudnościeralne, których współcześnie powszechnie używa się w przemyśle. Jednym z najbardziej cenionych rodzajów są blachy Hardox, produkowane przez Ssab Oxelosund.

Jakie są ich cechy charakterystyczne?

blacha ryflowana wysokiej jakości

Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com

Jak sama nazwa wskazuje, blachy przez długi czas zachowują świetny stan techniczny, gdyż nie są podatne na ścieranie (zobacz więcej jeśli chodzi o blachy hardox). Co więcej, charakteryzują się także dosyć dużą wytrzymałością jeżeli chodzi o różnego rodzaju obciążenia. Hardox to stal, która zapewnia dość dużo możliwości jeśli chodzi o obróbkę – przede wszystkim, jest znakomicie przygotowana do spawania. Jej obróbka nie generuje większych trudności, ponieważ może być również toczona, ewentualnie walcowana.

Materiał analizujący tego rodzaju sprawę jest niezwykle drobiazgowy, ale dobrze byłoby poznać to pod innym kątem. My zalecamy to omówienie (https://www.arapneumatik.pl/k-196-smarownice-naolejacze-sprezonego-powietrza-parker-origa).

Do cięcia tej stali używa się zazwyczaj laserów (dodatkowe artykuły – blachy trudnościeralne hardox 500). Rezultaty gwarantują również takie rozwiązania jak wykorzystanie strumienia wody o wielkiej sile, w którym są umieszczone malutkie cząsteczki mające za zadanie ścierać powierzchnię.

Dzięki swoim szczególnym właściwościom, stal Hardox cieszy się nie tylko sporą popularnością, ale jest również powszechnie wykorzystywana. Idealnie sprawdza się przykładowo w górnictwie. Na dodatek, z blach tych wykonywane są elementy maszyn, jakie powinny być faktycznie wytrzymałe. Co ciekawe, to właśnie Hardox jest często wykorzystywana w procesie produkcyjnym łyżeczek. Blacha jest dosyć sprężysta, a w czasie wykorzystywania artykułów, jakie są z niej wykonane, powierzchnia ściera się równomiernie.
Producent blach Hardox przywiązuje sporą uwagę do jakości swoich towarów. Oznacza to, że blacha absolutnie musi być płaska. Nie mogą się na niej pojawić jakiekolwiek nierówności, a jeżeli mimo obróbki za pomocą walcowania, blacha w tym względzie ciągle nie jest doskonała, kolejny raz jest walcowana.

Publikowany artykuł bardzo Cię zainteresował? To zobacz też inne pomocne wskazówki (http://suwnica.com/suwnice/), które zawierają wielce ważne dane – wciągną Cię całkiem.

Sama blacha jest dosyć cienka, jednakże jest bardziej trwała niż wiele blach, których grubość jest większa. Na rynku proponowanych jest kilka rodzajów tej stali, dlatego można wybrać produkt odpowiadający indywidualnym wymaganiom czy zastosowaniu, które planuje się wziąć pod uwagę.