Agregaty prądotwórcze- własne źródło prądu wszędzie tam gdzie go wymagasz

Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie funkcjonowanie bez prądu??? Oczywiście, że nie. Jeśli pewnego dnia na całym świecie padło by zasilanie (na przykład z powodu wyjątkowo silnej burzy słonecznej) zapanowałby chaos, firmy, nie tylko te, które odpowiadają za dostarczanie prądu, poniosłyby milionowe straty, Ziemia pogrążyłaby się w całkowitej ciemności, natomiast życie, jakie znamy, odeszłoby w zapomnienie.

Agregat prądotwórczy

Autor: PromaPL
Źródło: www.promapl.pl

Na szczęście prawdopodobieństwo tak daleko idącego kataklizmu jest nikłe, ale czasami zdarzają się nie tak duże awarie, które przynoszą straty na przykład firmom budowlanym. Często też potrzebujemy energii elektrycznej w w lokalizacji, do której nie została ona doprowadzona tradycyjnymi sposobami, czyli przy użyciu przewodów. W celu zapobiegania nieprzyjemnym incydentom i ułatwienia nam życia stworzone zostały agregaty prądotwórcze.

Agregaty prądotwórcze są urządzeniami elektroenergetycznymi stanowiącymi samodzielne źródło prądu, które złożone są z prądnicy synchronicznej, silnika spalinowego, rozdzielnicy elektrycznej oraz urządzeń kontrolno-pomiarowych i pomocniczych umiejscowionych na wspólnej konstrukcji metalowej. Agregaty są więc autonomicznymi zespołami do wytwarzania energii elektrycznej. Wyróżniamy dwa podstawowe cele ich wykorzystywania:

agregaty prądotwórcze w użytkowaniu podstawowym służą do produkowania energii elektrycznej dla różnych potrzeb (siła napędowa, światło, ogrzewanie itd.) na tym terenie, gdzie nie ma żadnych innych źródeł;
agregaty prądotwórcze w zastosowaniu pomocniczym są stosowane wtedy, gdy normalna sieć rozdzielcza jest zniszczona i z tego powodu mogą powstać szkody materialne bądź też finansowe, albo przy przeciążeniach sieci.

Agregat EU10

Autor: Honda
Źródło: Honda

Jak łatwo się domyślić, pierwsze z nich znajdują zastosowanie przykładowo przy organizacji koncertów, imprez plenerowych, podczas kręcenia scen do filmów i programów naukowych i podróżniczych w dzikich zakątkach Ziemi, natomiast drugie mogą być montowane w różnych, instytucjach i przedsiębiorstwach. Poza tym podstawowym kryterium, agregaty różnią się między sobą mocą, sposobem mocowania lub możliwościami transportu (przenośne lub [glin pasywacja] przewoźne). Wyróżniamy też agregaty niezabudowane oraz w obudowach bądź kontenerach wyciszonych i odpornych na warunki pogodowe.

Pytaniem jest skąd wziąć takie urządzenie. Oczywiście możemy je nabyć, lecz biorąc pod uwagę, iż często jest to potrzeba jednorazowa, nie opłaca się ponosić tak wysokich kosztów. W tym wypadku najodpowiedniejszym wyjściem jest wynajem agregatów prądotwórczych. Na rynku, przede wszystkim internetowym, mamy możliwość znaleźć dużo firm, które się tym zajmują, a w swej ofercie mają duży wybór możliwości. Przykłady takich firm to: EVE- Energy, Adex, Energy bądź też AKMEL Mielec, który zarówno wytwarza, jak i sprzedaje lub wypożycza agregaty prądotwórcze.


Wyświetl większą mapę