Czy wybór wózka widłowego to prosta rzecz? Na co zwrócić uwagę? Lepszy będzie z drugiej ręki czy nowy?

Własna firma to spore wyzwanie. Wiele ludzi pewnie pomyśli zaraz o kwestiach finansowych, natomiast to tylko jedna sprawa. Kolejnym wyzwaniem jest duża ilość decyzji, jakie trzeba podejmować każdego dnia.

Nawet przy wyborze właściwego sprzętu musimy przemyśleć wszystkie za i przeciw by dokonać właściwego wyboru. Tak jest chociażby przy kupowaniu wózka widłowego. Jaki wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Profesjonalny wózek widłowy

Autor: Michael Gil
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze zastanówmy się czy chcemy kupić nowe czy używane wózki widłowe. Dla części części do maszyn hitachi osób może się ta decyzja wydać prosta natomiast tak naprawdę lepiej to dokładnie przemyśleć. Dużo zależy od kwoty, którą chcemy wydać jednak nie tylko. Może bowiem być tak, że w tej samej kwocie dostaniemy znanej firmy używany wózek, ale też nowy jednak niskiej półki. Trzeba zobaczyć jak przedstawia się temat gwarancji, ponieważ możemy się bardzo zdziwić jak dowiemy się ile kosztuje naprawa takiego używanego gdy gwarancja już nie obowiązuje. Z kolejnej strony nowy sprzęt gorszej jakości może nie spełnić naszych oczekiwań oraz być mniej wydajny.

Warto pomyśleć czy wybrać wózek elektryczny, a może taki z dieslem lub LPG. Trzeba wziąć pod uwagę to w jakim miejscu będzie używany taki pojazd. W zamkniętych pomieszczeniach, takich jak hale i magazyny musimy używać wózka elektrycznego bo nie wytwarza on spalin, a co za tym idzie nie stwarza zagrożenia dla zatrudnionych pracowników w takich miejscach. Natomiast diesel stosuje się w miejscach otwartych dlatego, iż emituje on szkodliwe dla zdrowia spaliny. Dobrym kompromisem może okazać się sprzęt z instalacją LPG dlatego, iż może być używany tak w pomieszczeniach zamkniętych jak również na wolnym powietrzu. Z tego powodu należy przemyśleć do jakich prac ten sprzęt jest nam głównie potrzebny. JeśliJeżeli chcesz się dowiedzieć więcej sprawdź ten adres.

Kolejna istotna kwestia to udźwig. Ten parametr jest bardzo istotny bo zazwyczaj zależy nam ażeby wózek widłowy podnosił jak największą ilość rzeczy.

Zainteresował Cię taki artykuł? Jeżeli tak, to śmiało sprawdź też ten odnośnik. Pokrewne informacje przeczytasz również tutaj (https://www.gdprofesja.pl/artykul,rekrutacja_i_selekcja,212).

Natomiast należy pamiętać, że to co mówi producent to najczęściej udźwig, jaki ma sprzęt w określonych okolicznościach, z konkretnym środkiem ciężkości jak również zasięgiem wysokości do trzech metrów. Tak naprawdę jednak jak parametry ulegają zmianie to i sam udźwig jest już mniejszy. Dlatego należy sprawdzić jak wygląda wykres spadku tego udźwigu przy zmianie danych parametrów. Dobrze jest zwrócić na to uwagę.