Czym są kursy CNC i czego można się dzięki nim dowiedzieć?

Mieszkamy w świecie, kiedy stale dokonuje się postęp we wszystkich dziedzinach życia. Z tego też powodu szefowie chcą wysyłać swych członków personelu na różne szkolenia, żeby cały czas mieli oni najnowszą wiedzę z dziedziny, jaka ich dotyczy.
Mogą być to dla przykładu kursy techniczne dla operatorów i programistów.

Tego typu szkolenia CNC są podzielone na kilka rodzajów. Po zakończeniu kursu oraz zdaniu egzaminu, kursant uzyskuje certyfikat >> scc TÜV. CNC1 to instruktaż dla operatorów obrabiarek, które są sterowane numerycznie. Szkolenie kończy się uzyskując tytuł programisty CNC.

Czy prezentowany artykuł Cię zafascynował? W takim razie sprawdź inny polecany serwis internetowy, który także ma absorbujące informacje.

Kurs CNC2 natomiast tyczy się uzyskania wiadomości dotyczących planowania procesów technologicznych. Na jego koniec otrzymuje się uprawniania technologa. Po zaliczeniu kursu CNC3, jakie dotyczy projektowania procesów wytwórczych, zainteresowany osiąga tytuł programisty CAM. Certyfikaty CNC4-P i CNC4-Z dotyczą bardziej albo mniej zaawansowanej kontroli obrabiarek CNC ze sterowaniem HAIDENHAIM.

Kamień elewacyjny TATRY® z serii Relief®

Autor: Bruk-Bet®
Źródło: Bruk-Bet®
Kursy z grupy CNC5-CNC9 to szkolenia specjalistyczne, które tyczą się obsługiwania oraz programowania obrabiarek CNC z różnymi rodzajami kontrolowania, np. SINUMERIK, OKUMA czy wg. uzgodnień przekazanych przez danego kleinta. Takie przeszkolenie dotyczące obsługi sterowanych numerycznie obrabiarek CNC to fundamentalna postać nauki dla osób, które w ramach swoich zawodowych zadań będą pracować z tego typu sprzętami. Kursy te zostały przygotowane tak, żeby od podstaw wprowadzić do branży osoby, które wcześniej nie miały z nią żadnej stycznosci.

naturalnie dla osób, które mają już w większym stopniu rozbudowaną wiedzę, przygotowane są również kursy wyspecjalizowane, jakie podnoszą kwalifikację już posiadane.