Czym się cechują tak bardzo popularne dzisiaj opakowania tekturowe.

Papier i tektura są niezwykle powszechne, zarówno przy małych pudełkach jednostkowych, jak i przy opakowaniach zbiorczych. Posiadają one liczne zalety, przez co stanowią doskonałą alternatywę dla tworzyw sztucznych.

kombajn

Autor: Martin Pettitt
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim są one na tyle wytrzymałe, że doskonale chronią towary podczas magazynowania i transportu. Pomimo że papier kojarzy się z tym, że jest delikatny, to na opakowania tekturowe wykorzystuje się jego specjalne odmiany, które wytrzymają naprawdę dużo (oferta na ). Najczęściej stosowana jest w tym celu wzmocniona tektura, która ma specjalną strukturę przestrzenną, zapewniającą z jednej strony lekkość a z drugiej odpowiednią wytrzymałość.

Jeśli masz chęć przeczytać kolejne materiały utrzymane w takiej tematyce, zobacz link na stronie (http://etteplan.com/pl). W tamtym miejscu także znajdziesz coś interesującego dla siebie.

Falista struktura jest produkowana w różnych grubościach, dzięki czemu można z niej robić zarówno nieduże pudełka, jak również większe kartony.

tektura falista

Źródło: pixabay.com
Dużą zaletą opakowań tekturowych jest ich niska waga i możliwości wygodnego składowania. Tym sposobem można większą ich ilość magazynować w niewielkim pomieszczeniu, a jeśli będzie taka potrzeba złożyć w większe pudełko. Można także na nich w łatwy i tani sposób robić różne nadruki, dzięki czemu takie opakowania będą zwyczajnie ładniejsze . Niewątpliwie plusem tektury jest też cena, a także to, że jest on przyjazny dla środowiska, w przeciwieństwie na przykład do plastików.

Jednak tektura (zobacz vincent.pl/branze/) ma również pewne wady, o których należy pamiętać w czasie jej używania. Przede wszystkim łatwo się pali, więc trzeba uważać z nią przy ogniu, a dodatkowo szybko wchłania wilgoć, więc nie nadaje się do stosowania na zewnątrz.