Firmy z branży transportowej a naprawa floty samochodowej.

Transport drogowy w Polsce rozwinął się z bardzo szybkim tempie. Polskie firmy transportują z wykorzystaniem tirów i samochodów wielkogabarytowych towary w obrębie całej Unii Europejskiej i poza nią. Dochodowość tego biznesu jest ogromna, negatywem są jednak często uczęszczane przez duże samochody drogi, na całe szczęście obowiązują postanowienia prawne, które regulują jeżdżenie dużych pojazdów po drogach.

Transport drogowy ma jedną, najbardziej ważną zaletę, jest po prostu niedrogi. Jest to najtańsza forma przewozu towarów, dlatego właśnie jest tak entuzjastycznie wybierana przez wiele przedsiębiorstw. Firmy przewozowe współpracują na stałe z różnymi kooperantami, zaklasyfikować do nich można chociażby serwisy tirów. Przykładowo naprawa naczep to jedna z regularniej preferowanych usług przez firmy (Partner Serwis Sp. z o.o. >> fachowy serwis

Musi to być bowiem firma oferująca fachowe usługi, a także terminowe wykonanie zleceń. Firmy transportowe współpracują również z pomocą drogową, która musi charakteryzować się kilka ważnymi cechami. Tego typu pomoc drogowa TIR (na tej stronie) musi być niezawodna. Decydując się na współpracę warto wybrać firmę, która większą część napraw będzie mogła wykonać na miejscu. Jeśli firma posiada wykwalifikowanych pracowników i wysokiej jakości sprzęt, wówczas nie ma obaw o to, że naprawa nie będzie wykonana od razu. Jeśli nie ma możliwości zrealizowania naprawy od razu, wówczas tir musi zostać odholowany do mechanika. Jak wiadomo tir, bądź inny samochód powyżej 3,5 tony musi zostać odholowany specjalnym, wyznaczonym do tego celu pojazdem. Dlatego przed wytypowaniem odpowiedniej firmy świadczącej usługi drogowe (farby do malowania linii) warto dowiedzieć się, czy pojazd ten jest zawsze do użytku, bowiem często się zdarza, że firmy wypożyczają takie pojazdy, wówczas na transport trzeba zaczekać, a w takim wypadku traci się drogocenny czas. Fachowa firma realizująca naprawę tirów i innych dużych samochodów to połowa sukcesu każdej firmy transportowej która oferuje usługi na terenie Polski i poza nią.