Gdzie kupić ogumienie do samochodu ciężarowego?

Rodzajów jak i marek opon jest bardzo dużo. Wyszukać je można w każdym mieście na przykład w Mysłowicach.

Jednymi z nich są opony ciężarowe. Tego typu opony muszą mieć świetną przyczepność. Jest to niezwykle ważne, ponieważ opony te muszą zagwarantować znakomitą stabilność na jezdni przy optymalnym obciążeniu i trudnej drodze. Poza tym muszą być one trwałe na bezustanną pracę przez mnóstwo godzin, czyli nie mogą się przesadnie nagrzewać. Jeżeli tego warunku nie spełnią ich eksploatacja nie potrwa zbytnio długo.

samochód cieżarowy Scania

Autor: Alan Sansbury
Źródło: http://www.flickr.com

A nade wszystko opony te muszą być odporne. Wiadomo wszak, że pojazdy ciężarowe same w sobie są już bardzo ciężkie a prócz tego transportują bardzo ciężkawe ładunki.

Innymi oponami są opony rolnicze.

Niezwykle zajmującym wydał Ci się ten post i opisane w nim informacje? To dobrze! Wejdź w podany link i przeloguj się na następny adres tej strony (http://elmet-produkcja.pl/spawanie).

W przypadku traktora wiele wymaga się od opon z tyłu, albowiem muszą sobie znakomicie radzić w każdych warunkach i na przeróżnej powierzchni. Dlatego też ich produkcja jest szalenie skomplikowana. W ogóle opony do traktora posiadają niezwykle niestandardową konstrukcję, ponieważ jak wiadomo przeznaczone są do pracy na błotnistym, nierównym czasami kamienistym terenie. Następne to opony terenowe. Można je podzielić na opony MT, AT oraz AP.

Opony MT są wyprodukowane z myślą o pracy terenach podmokłych. Mają one głęboki, otwarty bieżnik. Z uwagi na nazbyt duży hałas, jaki emitują nie nadają się one na drogi utwardzone. Opony AT mają szerokie wykorzystanie. Można na nich jeździć zarówno, po śniegu jak i nawierzchniach piaszczystych. Natomiast opony AP są bardziej do eksploatacji w terenie. Są one uniwersalne, ale mają dosyć płytki bieżnik i nie mają takiej rzeźby jak standardowa opona terenowa.

Źródło: