Jak zacząć hodowlę papug?

Na początku trzeba zadecydować jaką parę papug nabyć a także do jakiego celu je przeznaczyć. Jest to ważne albowiem, od tego będzie zależeć wiek papugi jaką zamierzamy nabyć.
W celu oswajania papugi, trzeba nabyć jak najmłodszego ptaka, jaki dopiero co opuścił lęgową budkę.

W tym wieku młoda papuga zaczyna poznawać otoczenie, oraz prędko uczy się. Dzięki czemu najprościej ją w owym czasie przyzwyczaić do człowieka. W przypadku zaplanowanej hodowli ptaków, należy nabyć min. 3 pary młodych dobranych par lęgowych.

Czy poszukujesz teraz czegoś ciekawego? Jeśli tak, to zerknij na witrynę (https://www.ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-niemiec), która na pewno okaże Ci się atrakcyjna. Odnosi się ona do zbliżonej tematyki.

Trzeba zapewnić im oddzielne klatki. Poza sezonem lęgowym, ptaki powinny mieć możność wylatania się. Możemy im to umożliwić, wpuszczając je na ten czas np. do woliery, gdzie mogą bez ograniczeń latać.

Mając już zaczętą hodowlę możesz zająć się doborem pojedynczych papug celem osiągnięcia przez ptaki pożądanych przez nas kolorów, kształtu itd. Długa droga czeka każdego który pragnąłby się zająć ingerencją w genetyczne zmiany jak też ich kontrolę, lecz warto się w to pobawić, bowiem może to przynieś dużo radości.
Z Fix All High Tack szybko i łatwo przykleimy lustro

Autor: Pegasus PR
Źródło: Pegasus PR
Dla początkujących polecam kupić papużki faliste czy też nimfy. Są to łatwe w hodowli, nadzwyczaj żywe papużki, możesz nauczyć je gwizdania a także paru łatwych słów. Najlepszym pokarmem jest ziarno określone dla danego gatunku papużek. Jeżeli chodzi nam tylko o oswojenie, najłatwiej będzie wybrać jak najmłodszą papużkę, którą trzeba ręcznie dokarmiać.

Nabywajmy samczyki, bowiem samiczki mogą składać jaja jakie będą wysiadywać i w tym czasie są niezwykle złośliwe.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie, która także Cię zaintryguje. Przeczytasz tam m.in. wzmiankę o emocjonującej Cię tu problematyce.

Wśród papużek falistych jest paręnaście odmian.