Jakiego rodzaju usługi oferuje sektor galwanizacyjny? Dowiedz się więcej o tym obszarze

Jeżeli porządnie rozejrzymy się wokół siebie, to okaże się, że wokół na jest całe mnóstwo galwanizowanych przedmiotów. Galwanizowane przedmioty zobaczyć można niemal wszędzie. Z procesu galwanizacji korzysta mnóstwo gałęzi przemysłu: górnictwo, przemysł samochodowy i lotniczy.

Zadanie powłoki galwanicznej jest ochrona metalowych przedmiotów przed działaniem rdzy. Świetnym przykładem zastosowania możliwości galwanicznej powłoki są otaczające nasze domy ogrodzenia. W naszym otoczeniu spotkać można więc ogrodzenia, które zostały zabezpieczone przed rdzą dzięki zastosowaniu ocynku ogniowego – strona www. Ocynk ogniowy polega na zanurzeniu wyprodukowanych z metalu elementów ogrodzenia magazynowe w cynku. Cynk ten jest uprzednio rozgrzewany do niezwykle wysokiej temperatury, pod wpływem której jego stan stały zmienia się na ciekły. Ocynk ogniowy doskonale zabezpiecza metalowe elementy przed rdzą. Zmniejszone ryzyko powstania korozji sprawia, że ogrodzenie przez długi czas zachowuje swój idealny wygląd, rzadziej też musi być odnawiane.

proces technologiczny

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Galwanizacja daje jednak zdecydowanie więcej możliwości. Galwanizacja (serwis daje możliwość wykorzystania kosztujących mniej materiałów z równoczesnym osiągnięciem zaskakująco dobrego efektu nie tylko o charakterze zabezpieczającym.

Masz chęć poszerzyć swoją wiedzę na ten temat? Zachęcamy zatem do przejścia do nowej witryny. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis.

Stosując galwanizację, osiąga się również naprawdę dobre efekty o charakterze estetycznym. Można zastosować nie tylko powłokę cynkową, ale także złotą, srebrną lub niklową. Metoda galwaniczna może być wykorzystywana nie tylko w odniesieniu do przedmiotów nowych, ale również używanych. Poddany galwanicznej renowacji przedmiot wygląda tak, jakby nie był użytkowany. Metoda może może być używana w przypadku przedmiotów o bardzo różnych rozmiarach, także do tych o naprawdę dużych i niezwykle małych rozmiarach.

Wiele firm świadczących usługi galwanizacji posiada specjalizację w antykorozyjnym zabezpieczaniu elementów zrobionych z metalu. W tym celu na ogół wykorzystuje się metodę cynkowania galwanicznego lub cynkowanie ogniowe. Sposób pierwszy pozwala na pokrycie niezwykle cienką warstwą cynku, w przypadku drugiego sposobu warstwa cynku jest znacznie grubsza. Obie metody jednak rewelacyjnie sprawdzają się w roli zabezpieczenia przed korozją. Dzięki temu nie należy obawiać się, że metal zaatakuje korozja.