Która folia jest obecnie najlepsza do zabezpieczania palet?

Towary, które są transportowane na paletach muszą być odpowiednio zabezpieczane przed jakimkolwiek rodzajem uszkodzeń. Niekorzystne mogą być wszelkie uderzenia albo oddziaływanie czynników pogodowych.
Podstawowym sposobem takiego zabezpieczenia jest owinięcie palety w folię polietylenową stretch.

Co ciekawe, jest ona najbardziej efektywną i jednocześnie najmniej kosztowną dostępną na rynku folią. Charakteryzuje ją niezwykle duża gibkość, znaczna wytrzymałość na działanie wilgoci, sole, kwasy czy zasady. Ponadto jest ona dosyć wytrzymała na niskie temperatury. Do szybkiego zawijania palet służą specjalne owijarki palet. Bardzo przyspieszają one proces foliowania palety. Wykonalna jest dzięki nim bardzo szybka paletyzacja, co często robią centra dystrybucyjne, które potrzebują efektywnych owijarek.
zawias

Źródło: pixabay.com
technologia

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com
pora na rozliczenie PIT

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Są wykorzystywane one do maszynowego owijania palet za pomocą folii stretch (szczegółyna ten temat – więcej – kliknij > www.specpack.pl) i działają one w cyklu półautomatycznym lub mechanicznym. Jeśli jakaś firma chce zamówić owijarkę do palet, za uzgodnioną cenę uzyskuje tego typu narzędzie (również jego transport), montaż oraz kurs dla PRacowników. Podczas trwania tych szkoleń przekazywana będzie niezbędna wiedza dotycząca funkcjonowania tego typu urządzeń. Mogą nie tylko bardzo przyspieszyć foliowanie, ale także prawie trzykrotnie szybciej rozwinąć folię, co ma znaczny wpływ na koszty foliowania. Obliczenia pokazują, że wykorzystywanie owijarki to oszczędność ok. 70 % folii.

Owijarka poza tym przyczynia się na skrócenie czasu pracy członków personelu magazynu. Z owijarki półautomatycznej mogłyby z kolei skorzystać podmioty, które nie wymagają dużej efektywności foliowania.