Narzędzia stosowane na fabrycznych liniach transportowych

Etykieciarki to jedne z takowych oprzyrządowań, stosowanych na fabrycznych transportowych liniach. Umożliwiają one znakowanie pustych butelek, prostokątnych lub kwadratowych zbiorników metalowych, z PCV, puszek a również kartonowych pudeł.
Zależnie od wymogów odbiorcy sprzedawcy polecają obrotowe etykieciarki, rotacyjne oraz liniowe, które wykorzystują w czasie etykietowania klajster topliwy a także klajster na zimno.

Kolejny pomocny rynsztunek to tzw. paletyzatory umożliwiające paletyzację towarów czy też umieszczenie ich warstw na palecie. Paletyzatory stosowane są do kartonów, kanistrów, paczek w obkurczającej folii bądź toreb o różnych wymiarach oraz z różnorodnych materiałów. Przemieszczane artykuły izoluje się jeden od drugiego oraz układa w warstwę umieszczaną na palecie.
katalog

Autor: SLAC National Accelerator Laboratory
Źródło: http://www.flickr.com
Wytwórcy proponują także tzw. depaletyzatory umożliwiające nakładanie, przemieszczanie a także unoszenie całych palet produktów, między innymi: pojemników o rozmaitej wielkości i kształcie, szklanych butelek (sprawdź więcej) jak też butelek typu PET, kartonów, puch jak też pozostałych. Depaletyzatory – robak.konin.pl – mogą pracować zupełnie z automatu po dodaniu stosownych urządzeń co pozwala na zautomatyzowanie wszystkich faz produkcyjnego cyklu. Wytwórcy mają w ofercie również machiny rozlewnicze pozwalające na płukanie, napełnianie oraz zamknięcie szklanych butelek a także butelek typu PET.

Budowa maszyn, tak samo jak wszelki element, mający kontakt z płynem skonstruowane są z nierdzewnej stali, zaś pozostałe części mające kontakt z produktem mają atesty na pracę w przemyśle spożywczym.
Tags:, ,