Niewielki poradnik dla żółtodziobów – jakie dzisiaj mamy sposoby cięcia stali i jaką z nich najlepiej wybrać?

Dla wszystkich ludzi niekoniecznie zorientowanych w kwestiach budowlanych postanowiliśmy przygotować cykl poradników na takie właśnie tematy. Jeżeli szukasz rady dotyczącej przykładowo tego, jakich surowców używać do budowy swojego domu albo w jaki sposób tnie się stal, wówczas nasz cykl artykułów przeznaczony jest bez wątpienia właśnie dla Ciebie.

W najświeższym artykule podpowiemy Ci, jakie teraz stosuje się techniki cięcia stali, a na dodatek odpowiemy na pytania, czy każdy rodzaj stali da się przeciąć w każdy sposób.
Cięcie metalu

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Cięcie stali w obecnych czasach może dokonywać się dwoma sposobami – za pośrednictwem lasera lub przy wykorzystaniu wody. Nie da się zaprzeczyć, że każdy z tych sposobów ma swoje wady, ale również i plusy. Nie każdy z nich będzie odpowiedni do każdego typu stali, dlatego bez wątpienia najlepiej będzie wcześniej dobrze zorientować się, który sposób będzie właściwy do rodzaju blachy, który aktualnie posiadasz czy który zdecydowałeś się zakupić. Przykładowo blacha jest tak gruba, że nie każda metoda cięcia stali będzie dla niej odpowiednia.
Praktycznie najbardziej popularną metodą jest obecnie cięcie stali za pośrednictwem strumienia wody . Trzeba jednak w takich sytuacjach sprawdzić skrupulatnie, czy strumień wody poradzi sobie z konkretnym rodzajem stali i czy cięcie stali za pomocą strumienia wody na pewno będzie opłacalne. W sytuacji bowiem, kiedy masz stal trochę grubszą niż 5 – 8 milimetrów, wówczas cięcie za pomocą wody może nie zdać egzaminu. Woda sprawdza się świetnie w sytuacji kiedy masz do czynienia ze stosunkowo cienką stalą. Wtedy cięcie za pomocą strumienia wody kategorycznie będzie najlepszym pomysłem. www.probudiament.pl/wiercenie.html www.probudiament.pl/

Jeżeli cięcie za pomocą wody nie sprawdza się w przypadku Twojej stali, wówczas powinieneś zdecydować się na cięcie za pośrednictwem lasera lub plazmy . Wtedy trzeba liczyć się z tym, że straty materiału są dość wysokie, dlatego zdecydowanie musisz kupić trochę większy arkusz stali niż jest potrzebny.

W takich sytuacjach dobrze będzie zdać się na pomoc fachowca – jeżeli przedstawisz swoją sytuację w sklepie i powiesz dokładnie, czego potrzebujesz, wtedy kategorycznie ktoś świetnie poradzi Ci, jakich wymiarów arkusz stali musisz kupić.