Owcza skóra parzona, a wełna gotowana – czyli, owca skóra wełnie nie taki sam Kawałek 1

Poszukujesz idealnego tkaniny – miękkiego, cieplutkiego a także bardzo miłego w dotyku? Zwróć spojrzenie na wełnę! W kawałku pierwszej felietonu poznamy bliżej owczą skórę parzoną

Czółenka Clarks, kolekcja stylizowana na lata 50

Autor: Clarks
Źródło: Clarks
Wełna parzona to nic innego jak wełna (ciąg dalszy tego materiału: szczegóły pod tym łączem http://www.lamalama.pl/) poddana obróbce temperaturowej. Zazwyczaj przeznaczona jest na konfekcję kobiecą, na takie rzeczy jak: płaszcze, kurteczki, peleryny, poncho. Jest to idealny tkanina na okres jesienno-zimowy, jako tak zwana „przejściówka”. Jest możliwość ją również używać, jako materiał do sukienek, spódnic, tunik, żakietów, a także garsonek na bardziej lodowate dni, co robi z niej tkaninę bardzo wspaniałego gatunku . Najważniejszymi jej cechami bywają: miękkość, umiejętność prostego aranżowania się oraz fakt, że łagodnie się poddaje – dzięki tej rzeczy na końcu lepiej dopasowuje się do ciałka, jednak trzeba nie zapomnieć, o słówku „lekko”, albowiem tak prawdziwie tkanina tego typu jest dosyć skoncentrowany. Istnieje wiele barw oraz rodzajów „mieszań” tego typu materiałów, więc każda osoba wynajdzie jakąś rzecz dla siebie .
WełnaWełna idź odkryj więcej gotowana – jej zagadnieniami zajmiemy się w osobnym artykule, warto jednak napisać o tego typu rzeczy parę najistotniejszych przedmiotów. W czasie obróbki temperaturowej wełna ta ulega skurczeniu (około 20-30%) poprzez co bywa bardzo ścieśniona, oraz o wiele cieplejsza. Odporność na zabrudzenia to kolejnynastępny jej atut.

Zaciekawiony? Pragniesz dowiedzieć więcej? Odczytaj następny felieton o tytule: „Wełna parzona, a wełna gotowana – czyli, wełna owczej skórze nie taki sam Część 2”, a nie pożałujesz własnego czasu! Kto może wiedzieć, może nakieruje to twoja osobistą uwagę na te niebywałe materiały?