Pamiętajmy o sprawdzeniu stanu chłodziwa w naszych maszynach!

O tym jak zasadniczą funkcję pełni chłodziwo zdaje sobie sprawę każdy właściciel lodówek, chłodziarek czy urządzeń napędzanych silnikiem spalinowym. Wszystkie maszyny generujące ciepło wymagają optymalnego chłodzenia. Zapotrzebowanie to nie jest domeną letnich i gorących dni ale również warto o nim pamiętać w mroźne zimy. Regularnie przegrzany silnik szybko przestanie odpowiednio pracować.

chłodziwo

Autor: Solarbotics
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawa wygląda tak samo w przypadku wspomnianych wcześniej chłodziarek czy lodówek.

Już teraz wejdź na ten odnośnik i zweryfikuj u źródła, żeby zdobyć całkowitą pewność, że jakiekolwiek dane zdobywane na takiej stronie są miarodajne.

Ciepło wytwarzane przez maszyny (sprawdź maszyny budowlane opole) musi mieć swobodne ujście. W innym wypadku maszyna szybko przestanie działać a zreperowanie będą wybitnie kosztowne. Użyteczność chłodziwa to jednak coś więcej niż tylko wspomniane wcześniej przedmioty. Bez niego obróbka stali będzie pozbawiona sensu, tak samo jak, np. obróbka wiertarska.

Na co musimy uważać? Trzeba mieć na względzie to, że chłodziwo zdarza się być celem ataków bakterii, w związku z czym łatwo będzie o wszelkie infekcje. W sytuacji zainfekowanej jednostki powinno pozbyć się zepsutej emulsji i zastąpić ją świeżą. Zanim tak się stanie i wymienimy chłodziwo powinniśmy jednak pamiętać o szczegółowej dezynfekcji całego układu dzięki czemu nasza praca w trakcie wymiany chłodziwa nie pójdzie na marne – strona internetowa tutaj o firmie Bomar.

maszyna

Autor: James Mcdermott
Źródło: http://www.flickr.com
Maszyny z zainfekowanym chłodzeniem utrudniają oddychanie pracownikom, co w dużym stopniu ma wpływ na jakość przeprowadzanej przez nich pracy oraz ich stan zdrowia. Idealnym sposobem jest regularne sprawdzanie stężenia oraz pH a także badanie poziomu zainfekowania chłodziwa Najprostszym rozwiązaniem jest wykonanie zwykłego badania na obecność bakterii oraz utrzymywanie pH na poziomie większym niż 8,5 pozwoli to nam zahamować wzrost mikroorganizmów i swobodnie będziemy mogli kontrolować ich rozwój.

W kierunku zdrowia i wydajności sprzętu. W związku z powyższym należy mieć na uwadze jak ważną kwestię pełni chłodziwo i jego odpowiedni stan. Nie powinniśmy narażać swojej firmy na straty spowodowane przez źle działające maszyny. Ani tym bardziej nie możemy narażać zdrowia naszych pracowników. Sytuacja wygląda podobnie w domowym zaciszu, tylko naturalnie na niższą skalę – ważna strona – płyny do chłodnic. Pamiętaj regularna konserwacja sprzętu zmniejsza prawdopodobieństwo awarii i tym samym usuwa kolejne koszty.