Systemy transportowe powinny okazać się dobrane do danej firmy

Co robić, aby nie dźwigać ciężkich kartonów?
Kiedy zajmiemy się produkcją oraz magazynowaniem, to chcemy, żeby wszystkie czynności w naszym zakładzie okazały się być robione w jak najlepszy sposób, tak aby robota odbywała się płynnie i bez zbędnych przestojów. Przez to powinno się zastanowić, w jaki sposób zaplanować przenoszenie materiałów z jednego miejsca a drugie, tak aby to wszystko okazało się być jak najbardziej wydajne.

przenośnik

Źródło: sxc.hu

Systemy transportowe to właściwe rozwiązanie
Jeżeli nie chcemy, by pracownicy biegali z jednego końca magazynu na drugi, to obowiązkowo powinniśmy u siebie zamontować właściwie dobrane systemy transportowe (reszta instrukcji dalej: systemy transportowe w portach i terminalach). Wówczas jeden pracownik będzie układał konkretny materiał na taśmie, a drugi będzie go odbierał na jej końcu. Takie rozwiązanie sprawia, że wszystko pójdzie szybciej, bo podwładni bez potrzeby nie biegają po hali. Co więcej dobrze obmyślone systemy mają szansę się ciągnąć przez całą firmę, to będzie zwłaszcza przydatne, jeżeli daną rzecz powinno się składać na różnych punktach, wtedy zwyczajnie jest stopniowo przemieszczana do kolejnych osób.

Przenośniki nie mogą okazać się skomplikowane

Winda przemysłowa

Jeśli pragniemy zamontować taki system do przenoszenia materiałów, to musimy się odpowiednio namyślić, które przenośniki – więcej o przenośniki pantograficzne-> olejnik.pl/przenosniki-elastyczne-grawitacyjne-roleczkowe/ – będą dla nas najlepsze. Czy mają być one poziomie, czy pionowe, czy powinny to być taśmy, czy być może łańcuchy, przez które będą zlatywały zbędne produkty. Im dokładniej to przemyślimy, tym większa będzie szansa, że wszystko będzie funkcjonowało w dobry sposób.

Możemy tak mocno przyspieszyć własną pracę
Powinno się powiedzieć, że tego typu taśmy do transportu mogą nam znacznie usprawnić pracę, ponieważ podwładni mniej będą zmuszeni dźwigać, a z drugiej strony, nie będą musieli zawsze przemieszczać się po hali. Przez to powinno się pomyśleć nad takim rozwiązaniem.