Tradycyjna technika w połączeniu z nowoczesnymi metodami daje bardzo dobre rezultaty. Poniżej najlepszy przykład

Zanim nadeszła epoka projektowania ściśle komputerowego – grafika przeszła długą drogę rozwoju i komercyjnego wyrazu. W dawnych czasach jej ekwiwalent stanowiły tradycyjne rysunki wykonywane z pomocą grafitu, tuszu lub farby.

grafika

Autor: Daniel Rehn
Źródło: http://www.flickr.com

Rozwój tej dziedziny w XX wieku umożliwił pracę artystyczną przynoszącą dość dobre przychody osobom, które do tej pory zajmowały się artystycznymi czynnościami z trudem przynoszącymi finansowe korzyści. Małe elementy graficzne, które były wymagane na produktach często nakładano metodą stempelkowania albo sitodrukową, jak maszyna do sitodruku. Wymagały ona dużo wysiłku, umiejętności jak i precyzji wykonujących. Grafikę robiło się za pomocą gotowych wzorów większego lub małego formatu, które tworzyły zarys krawędzi konkretnych elementów.

Były tworzone pod wpływem wtłaczanych w puste miejsca farb drukarskich, a ich główną zaletą było to, że szybko schły. Komputer, jako narzędzie pracy w świecie grafiki całkowicie wyparł działanie klasycznej fotografii. Aparaty cyfrowe dają dziś szeroką możliwość modyfikowania i poprawiania obrazu. Potencjalny twórca nie musi się dłużej zdawać na nieudane ujęcia. Wszystko dostrzec i przygotować możemy w obiektywie aparatu i twórca przez to otrzymuje możliwość świadomego tworzenia przez siebie wymyślonej rzeczywistości graficznej. Do tego możliwa jest jeszcze obróbka w komputerze z pomocą programów.

koszulka

Autor: Stefanie Eisenschenk
Źródło: http://www.flickr.com

Jakże dużo inwencji twórczej oraz precyzji wymagało jeszcze pięćdziesiąt lat temu uzyskanie takich rezultatów, które dziś można w najprostszy sposób uzyskać za pomocą programów komputerowych? Dlatego z całym poszanowaniem prędkości oraz wydajności pracy komputerów musimy szanować dorobek twórczy tych, którzy nie posiadali możliwości poznać współczesnych narzędzi do grafiki. Tym bardziej, że z części tamtych technik czerpie się również dziś, dobry przykład to maszyna do koszulek.

Hej, sprawdź to (http://www.fmk.pl/piora-slimakow/), jeżeli do tej pory nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej atrakcyjnej stronie a przekonasz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Jej praca czerpie z techniki sitodruku, i w zależności od stopnia zaawansowania, najnowszych technologiach (Odwiedź nas i obejrzyj maszyny do koszulek).

Od dawna istotna wydaje się być wiedza z wielu specjalizacji. Wtedy najnowszy tekst (elmet-produkcja.pl/) przyda się wszystkim ludziom. Aby ją posiąść, trzeba przejrzeć artykuł pod wskazanym linkiem.

To łączenie kunsztu wykonania i coraz nowszych myśli technologicznych daje bardzo dobre rezultaty.