Wózek widłowy używany – czym trzeba kierować się w trakcie jego kupna?

Prowadząc swoją działalność gospodarczą wielokrotnie potrzebujemy odpowiednich urządzeń, aby móc np. przewozić zamówione towary i umieszczać je w specjalnie wyznaczonych do tego częściach magazynu. Przykładowym sprzętem jest niewątpliwie wózek widłowy. Nie każdy ma jednakże fundusze, by zakupić nowy wózek, więc możemy zdecydować się, aby nabyć wózek widłowy używany. Na co należy zwracać uwagę, jeżeli my też mamy taki zamiar? Przede wszystkim jest to ogólny stan, np. stan ogumienia lub występowanie jakichkolwiek luzów i wycieków.

wózek widłowy

Autor: FoodBankCENC.org
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiekolwiek problemy zaistniałe przy kupnie mogą się szybko powiększyć oraz będziemy mieli wyłącznie dylemat, co z niniejszym fantem zrobić.

Nie masz pewności odnośnie tamtego zagadnienia? Zwyczajnie sprawdź szczegóły przedstawione właśnie tu. Wszystko jest dokładnie opisane.

Wszystko musi wyglądać doskonale, a kiedy na pierwszy rzut oka podoba nam się wygląd wózka, trzeba pójść krok dalej oraz dowiedzieć się bardziej szczegółowych informacji, np. jaki jest jego wiek czy ile motogodzin przepracował. Jeśli jeździł dwadzieścia cztery godziny na dobę, jego rzeczywisty stan nie może być zbyt dobry.

Następną kwestią jest odpowiedź na zapytanie, w jakich warunkach wózek widłowy (http://www.skupwozkow.com.pl/) używany pracował, gdyż może to również wpływać na jego przyszły przebieg – Szybciej może się popsuć, jeżeli na przykład nieustannie użytkowany był na zewnątrz, gdzie panują różnorodne warunki atmosferyczne. Co więcej należy spytać przez kogo dokładnie był użytkowany oraz w jakim miejscu odbywał się jego serwis. Powinna być to fachowa firma, która zna się na eksploatacji takich wózków i orientuje się, jak się je reperuje.

Z pewnością nie może być to pierwszy lepszy zakład, w jakim pracujący ludzie nie za często mają styczność z wózkami widłowymi i wszelkie naprawy tam wykonywane odbywają się na zasadzie prób i błędów. Wiele osób, które nie mają gotówki, ale nie chciałyby inwestować w używany sprzęt, wybiera tańsze, chińskie wózki. Czy jest to celny wybór? Raczej nie, gdyż chociaż jest to niedrogie urządzenie, to zapewne nie zadowoli nas przy jego dłuższym wykorzystywaniu. Zastosowane podzespoły mogą być zdecydowanie słabsze, przez co częściej będziemy zmuszeni borykać się z naprawami oraz koszty, które będziemy zobowiązani ponieść, będą niezwykle wysokie. Kilka niniejszych napraw oraz uzbieraliśmy na dobry, choć używany wózek.