Wszechstronne zastosowanie akcesoriów typu: prowadnice aluminiowe

Dokładne prowadnice aluminiowe są przeznaczone do adaptacji przemieszczeń liniowych w różnorodnego rodzaju aplikacjach i są stosowne do zastosowania w większości maszyn . Szyna składa się z kutego aluminium, w którą wprasowane są dwie bieżnie z utwardzanej stali nierdzewnej, po których toczą się wózki. Wskutek tego, że prowadnice wytworzone są z aluminium określają się niewielką wagą i solidnością na warunki zewnętrzne.

Prowadnica liniowa
Zaletami tego gatunku prowadnic jest ich kompaktowa, lekka struktura – 60% lżejsze w porównaniu do prowadnic stalowych, identyczne wymiary jak w przypadku prowadnic stalowych, o wiele lepsze równoległości i dodatkowo kompensacja wysokości ułatwiające składanie, Niezłomne na trudne warunki zewnętrzne (zapylenie, wióry), znacząco lepsza odporność na korozję w porównaniu do prowadnic stalowych, wózki są od razu nasmarowane, przez co mogą pracować przez dłuższy okres bez uzupełniania smaru, wózki zaopatrzone są w detal trzymający kulki, dzięki czemu można je zsunąć z prowadnicy bez ryzyka utraty kulek, obie strony prowadnicy posiadają krawędzi referencyjne.

Wózek posiada jedną krawędź referencyjną, która może zostać przez odwrócenie go na prowadnicy. Pozostając w temacie aluminium, przedłożymy jeszcze system transair (dowiedz się więcej). Transair to perfekcyjny wybór, przede wszystkim dla nowych instalacji i aplikacji – jednoczy zaawansowaną technologię z solidnością, lekkością i elastycznością kompletnego systemu aluminiowego. Dzisiejszy system Transair, rozprowadza sprężone powietrze dla zastosowań taśmowych i warsztatowych. Wdrożenie systemu Transair, w porównaniu do zastosowań standardowych systemów stalowych, pozwala zoptymalizować i zmniejszyć koszty energii i eksploatacji jak również w znacznym stopniu zawęzić przestoje produkcyjne.

Pozytywami systemu są banalna adaptacja – system wielokrotnego użycia złączek, – szybki i bezproblemowy montaż, wysoka szczelność na czynniki zewnętrzne takie jak korozja, agresywne otoczenie, uszkodzenia mechaniczne, zmiany temperatury, wysyłanie UV, oszczędność energii elektrycznej. W podobny sposób energooszczędne instalacje sprężonego powietrza, oraz prowadnice aluminiowe to wynalazek w dobie dzisiejszych czasów. W taki sposób , poprzez postęp techniczny, da się w znacznym stopniu ułatwić sobie wszelkie czynności remontowe, te mniejsze jak również te czasochłonne.