Zbiorniki ciśnieniowe na wodę – ich użycie oraz możliwe ich pojemności

Co to bywają zbiorniki typu hydroforowego? Czym konkretnie się charakteryzują? Jakie konkretnie występują ich odmiany oraz jakie posiadają pojemności? Do czego tak naprawdę bywają ona nam potrzebne? To wszystko a także jeszcze więcej bez najmniejszego problemu odnajdziesz w środku naszego nowego – świeżo co wydzierganego – felietonu!

kolory

Autor: STEINEL
Źródło: STEINEL
Zbiorniki typu hydroforowego, znane również jako zbiorniki ciśnieniowe na wodę, jest to połączenie standardowych zbiorników typu ciśnieniowego wraz z pompami hydroforowymi lub głębinowymi, które służą do zasilania w wodę domków jednorodzinnych albo letniskowych, nie wspominając już o gospodarstwach rolnych czy ogrodniczych. Zadaniem takiego zbiornika (zobacz zbiorniki polietylenowe na maragency.pl) jest ustabilizowanie ciśnienia wody i zwiększenie objętości wodociągowej pod względem części „czynnej”, co powoduje powiększenie żywotności dosłownie całej instalacji. Możemy wyróżnić kilka rodzajów takiego rodzaju zbiorników, między innymi poziome (mogące posiadać pojemność w dosłownym przedziale od 24 do 300 litrów), pionowe (które to odnajdziemy od zaLEDwie ośmiu do nawet i 500 litrów), oraz poziome z manometrem, których przedział wynosi tylko 50, 80 lub 100 litrów. Warto mieć świadomość, że tego konkretnego rodzaju zbiorniki mają tak przezywaną „elastyczną przeponę”, która posiada za zadanie po rozdzielać przestrzeń w danym zbiorniku (zobacz zbiorniki procesowe na www.maragency.pl) na dosłownie dwie połówki. W środku samej przeponie bywa zbierana woda, zaś pomiędzy samą przeponą a ścianami samego zbiornika wynajdziemy po wtłaczane powietrze pod ciśnieniem.

W uzależnieniu od pojemności naszego własnego zbiornika, wtłoczone w to miejsce powietrze ma całkiem inną siłę ciśnienia – zazwyczaj te o pojemności 50-150 litrów posiadają półtora bara, w czasie gdy te 200-500 litrów – 2 bary.
Tags:, ,