Budownictwo – działalność techniczna polegająca na stawianiu lub zmianie obiektów budowlanych

Budowlanka ma dużo definicji. Jedna z nich powiada, że jest to działalność techniczna która polega na budowaniu bądź zmianie obiektów budowlanych. Z uwagi no to gdzie te budynki powstają branża budowlana podzielona jest na wodną oraz lądową. Bardzo dużo sprzętów i urządzeń jest używanych w branży budowlanej. Jednym z nich są żurawie budowlane. Podzielić je można na stacjonarne oraz mobilne. Służą one do stawiania między innymi drapaczy chmur i zaliczane są do najogromniejszych maszyn roboczych. Składają się one z paru części.

Na początku nieduży żuraw samochodowy stawia ramę zrobioną ze stali, a na niej pierwszy moduł wieży. Wszystko to robione jest na specjalnie przyszykowanym podłożu. W ten oto sposób powstaje podstawa, która obciążona jest ciężarem. Na górze czy też na szczycie konstrukcji zamieszczone jest kabina operatora, ramię a także przeciwwaga. Do podnoszenia żurawia służy specjalne urządzenie podnoszące.

Czy myślisz, że odnajdziesz niezbędne informacje w odniesieniu do omawianego tematu? Naturalnie, że tak – przejdź na kolejną stronę i kliknij w odnośnik tutaj.

Transport morski, żurawie portowe

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Ono może ruszać się w górę i w dół, dzięki czemu żuraw wznosi sam siebie. Żuraw posiada konstrukcję zrobioną ze stali, dzięki czemu nie wygina się – więcej na . Ponadto nie ma możliwości na to, żeby się wywalił, gdyż jak już przedtem było wspomniane podstawa jest obciążona balastem wykonanym z betonu. Takie dźwigi mogą osiągać wysokość w przybliżeniu sto metrów. W szeregu przypadków żurawie żurawie wieżowe używane są do podnoszenia i przeciągania części budynków takich jak dachy, oraz materiałów na placach budowy. Jednak zanim zostaną one upoważnione do używania muszą przejść korzystnie egzamin.

Test ten prowadzony jest przez Urząd Dozoru Technicznego. Gdy zostanie on pomyślnie ukończony wtedy żurawie mogą rozpocząć prace na budowie. Takiego żurawia może obsługiwać tylko i jedynie wykwalifikowany i posiadający specjalne uprawnienia robotnik. Określany jest on, jako maszynista żurawia. Jego praca zaliczana jest do groźnych. Mają wpływ na to takie czynniki jak m.in. praca na wysokości oraz w zmiennych warunkach synoptycznych. Rzecz jasna, gdy szaleje bardzo porwisty wiatr prace na żurawiu są powstrzymywane.