Całkowicie nowe branże. Jakie dzięki temu powstały zawody i jaka jest ich przyszłość?

Wolny rynek determinuje powstanie nowych branż. Zupełnie nowych, takich, których wcześniej nie było, czy to z racji innego rozumienia gospodarki czy zwyczajnie z powodu braku popytu na dane usługi. Dzieje się tak na całym świecie. Tam, gdzie istnieje zainteresowanie wzrasta ilość przedsiębiorstw, które oferują określoną usługę.

bus_ikonografika
Tak samo jest i w Polsce. Powstało u nas wiele nowych miejsc pracy, niektóre zupełnie nowe, pozostałe znane, lecz pod inną postacią.

Każdemu znane są przewozy osób, jakie przecież zawsze w naszym kraju były obecne. Niemniej, należy przyznać, iż dawniej nie istnieli prywatni przewoźnicy, za wszystkie przewozy (nie przegap – przejdź) odpowiedzialne było państwo. PKS obsługiwała każdy przewóz i w każdym kierunku, nie było odstępstwa od normy. Zresztą, gdzie można było pojechać? Głównie po Polsce. Europa była podzielona, więc było bardzo mało wycieczek za granicę. W dzisiejszych czasach stale istnieje PKS, ale jest tylko jednym z wielu podmiotów obsługujących przewozy (przejdź przewozy do niemiec) ludzi. Polacy masowo wyjechali do krajów zachodnich, więc powstało wiele firm, które oferują przykładowo transport z Polski do Niemiec, do Wielkiej Brytanii i Holandii. To najbardziej znane kierunki przejazdów: .

Zostając w temacie wyjazdów zagranicznych, to na tej bazie powstała inna branża – firmy rozliczające naszą pracę w krajach, do których jeździmy na zarobek, jakWielka Brytania, Holandia czy Niemcy. Może i niektórzy sami są w stanie się rozliczać, ale powiedzmy sobie uczciwie nie jest to takie proste.

autobus
Rozliczenia są w języku obcym, musimy znać prawo danego kraju, ogarniać zagadnienia podatkowe i prawne danego kraju. W ostatnich latach powstało naprawdę dużo tego typu firm, dodatkowo, podobnie jak w przypadku przewozów zagranicznych, tak tutaj zainteresowanie jest naprawdę spore. Dopóki ludzie będą emigrować ta branża będzie sobie świetnie radziła.

Nie zapominajmy także o innej, całkiem nowej branży – firmy zajmujące się pozyskiwaniem pieniędzy z Unii Europejskiej. Nie mogły powstać wcześniej, gdyż Polska nie była członkiem Unii Europejskiej. Powstały więc razem z naszym wejściem w struktury Unii Europejskiej. Bez tych firm nie byłoby chyba tak dużego sukcesu w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Gdyby bowiem każdy z nas osobiście wypełniał wniosek o dofinansowanie, byłby on z błędami, jakie eliminowałby nasze starania o dofinansowanie. Fachowcy z takich firm natomiast uzyskali bardzo dużo środków finansowych, na czym korzystamy wszyscy.