Co by powiedział człowiek z dawnych czasów, gdyby zjawił się we współczesnych czasach? Jakże byłoby jego zdziwienie?

Jak odnaleźć się w dzisiejszym świecie? To pytanie zadane w różnym okresie będzie skutkować różnorodnymi odpowiedziami. Nie zawsze przecież było tak, jak obecnie, nie zawsze byliśmy zmuszeni radzić sobie z tak ogromną ilością informacji. Jednocześnie więc żyjemy w czasie, gdy mamy dostęp do praktycznie każdej informacji, niby to prawidłowo, lecz jak się w tym gąszczu odnaleźć. Jako ludzie współcześni przyzwyczailiśmy się do tego stanu, właściwie to nie mamy innej możliwości, bo powinniśmy jakość żyć. Co by jednakowoż było, gdyby pojawił się w naszych czasach człowiek z dawnych czasów?

hodowla

Autor: Tobias Mandt
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście, wszystko zależy, jaki byłby to okres, pomimo to dość łatwo wywnioskować, iż nawet nie za bardzo odległa przeszłość jest ogromną przeszkodą. Dawniej tak nie było, przynajmniej jeśli myślimy o okresie przed rewolucją przemysłową. Mawia się o tym okresie, że człowiek przychodził i odchodził w tym samym świecie.

Fascynują Cię informacje na przedstawiany temat? To świetnie, ponieważ posiadamy niezły serwis, który posiada jedynie informacje, których teraz potrzebujesz.

Za jego życia nie następowały żadne spektakularne wydarzenia. Były co prawda wojny, rewolucje, lecz nie podważały one podwalin życia, jak to obecnie ma miejsce.

Aktualnie choćby ci co przyszli na świat w latach osiemdziesiątych, którzy dorastali w końcowych larach komuny, a młodość ich wypadła na cyfrową epokę znajdują się na rozdrożu. Pojawili się na świecie w całkowicie odmiennych czasach, niż obecnie, jednak wszystko pędzi bardzo szybko, więc za następne 10 lat będzie znów inaczej. A co dopiero, gdy przyjdzie kres ich życia, jak będzie wyglądało ich życie. Jak w takim razie odnaleźć się we współczesnym świecie? Przede wszystkim niezbędna jest biegłość w zakresie korzystania z internetu. Kto sobie obecnie wyobraża życie bez tego typu zdolności? Zapewne starsi ludzie nie potrzebują sieci do życia, ale wiele przez to tracą.

hodowla

Autor: mohicankid
Źródło: http://www.flickr.com

Przez internet możemy robić coraz większą ilość rzeczy, a ten co ma dostęp do internetu może również wyszukiwać cenne informacje, czy to coś znanego i powszechnego, jak koncert znanego zespołu czy może niezbyt znane informacje, gdy szukamy na przykład czegoś (wpisujemy różnorodne słowa, jak koryta, koryto, specjalna farba, czy zapytania), to nam bardzo ułatwia życie. Od sieci zależy więc coraz więcej. Tak więc jak spotkacie człowieka z dawnych czasów nauczcie go korzystać z sieci, wtedy sobie poradzi z innymi rzeczami.