Co jest wymagane w trakcie organizowania szkoleń?

Jeśli zamierzamy zorganizować konferencję lub szkolenie, czeka nas wiele działań, które należy rozpocząć kilka miesięcy naprzód, w zależności od wagi wydarzenia. Podstawą przygotowań jest określenie liczby osób, które mają wziąć udział w konferencji lub szkoleniu. Kolejne ważne pytania, na które musimy sobie odpowiedzieć, udzielić odpowiedzito: Jaka liczba uczestników szkolenia lub konferencji nas satysfakcjonuje, aby organizacja tego wydarzenia stała się sukcesem? Czy program konferencji będzie rozbudowany na 2 lub 3 dni, czy tylko na kilka godzin? Jaki mamy budżet? W odpowiedzi na te pytania niezwykle przydatny okaże się program, w miarę możliwości szczegółowo rozpisany na godziny.

Jeśli organizujemy szkolenie, należy porozmawiać z szkoleniowcami i trener, ile czasu zajmie im zrealizowanie określonej tematyki szkolenia i czy ilość wiedzy, jaką zamierzają przekazać, nie przytłoczy zanadto uczestników. Zajęcia powinniśmy dopasowywać pod względem tematycznym, przewidując pauzy na kawę lub posiłek. Magnesem przyciągającym uczestników bywa wieczór integracyjny, wizyta w teatrze lub zwiedzanie miasta.

szkolenie iso

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli organizujemy konferencję, musimy z detalami określić jej tematykę i poświęcić czas na opracowanie listy mających na niej odczyty specjalistów. Chcemy pozyskać jako wykładowców uznane autorytety z danej branży, musimy ich powiadomić dużo wcześniej, a w budżecie uwzględnić kwoty honorariów. Jeśli mamy skromne środki, możemy pokusić się o sponsoring firm branżowych w zamian za czas na prezentację ich oferty. Zarówno skompletowanie listy osób mających wystąpienia, jak i uczestników konferencji to bardzo czasochłonne przygotowania. Potem pozostaje opracowanie materiałów, które zamierzamy przekazać uczestnikom.
Mając określoną listę uczestników konferencji, lub (powołaj się na nas) chociaż ich liczbę, należy poszukiwać miejsca szkolenia lub konferencji. Jeżeli nie posiadamy własnej sali konferencyjnej, albo chcielibyśmy zorganizować szkolenie lub konferencję w innym mieście, np. Wrocławiu, wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę frazy: sale konferencyjne wrocław (strona tutaj), sale szkoleniowe wrocław, sale do wynajęcia Wrocław. Otrzymamy duży wybór firm świadczących te usługi. Wybierajmy miejsce świadomie, bo rozrywki, jakie oferuje metropolia, mogą odciągnąć uczestników konferencji. Decydujmy się na sale konferencyjne- przykładowo -> sprawdź, z klimatyzacją, jeśli szkolenie będzie odbywało się w porze letniej, z nowoczesnym wyposażeniem, możliwością noclegu i cateringu, z dostępem do internetu – najlepiej bezprzewodowo.

Zainteresowała Cię przedstawiana problematyka? Sprawdź zatem poza tym ten wiarygodny serwis (http://cliff-broker.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenia-techniczne.html) – to także bardzo cenne źródło informacji.

Wiele firm świadczących usługi wynajmu sal konferencyjno-szkoleniowych daje nam pełen pakiet usług – wybieramy właśnie takie, sami poświęcając się promocji, czyli jak najszerszym powiadomieniem o tym wydarzeniu, oraz stroną merytoryczną wydarzenia.