Co oznacza certyfikat FSC?

Lasy są bardzo ważne dla życia ludzi i zwierząt, równocześnie wciąż rośnie popyt drzewo. Dlatego jeżeli chcemy utrzymać istniejące na świecie obszary leśne, musimy zacząć nimi inaczej gospodarować.

wygląd

Autor: Waldemar Jan
Źródło: http://www.flickr.com
new balance

Autor: Bharat Rawail
Źródło: http://www.flickr.com
Certyfikacja FSC certyfikacja fsc to znak ekologiczny jaki otrzymuje drzewo pochodzące ze zrównoważonych gospodarstw leśnych.

Jeśli zainteresowały Cię treści w naszym wpisie, to kliknij w poniższy link oraz czytaj to (http://www.polmedico.pl/) szczegółowych informacji.

FSC, a dokładnie Forest Stewardship Council® to międzynarodowa organizacja pożytku publicznego, zajmująca się angażowaniem w zrównoważone gospodarowanie lasami. Główna siedziba FSC znajduje się w Bonn, ale organizacja ta reprezentowana jest przez grupy narodowe w 43 krajach. Standardy Forest Stewardship Council® mają na celu utrzymać mieszane lasy w stanie naturalnym. Zgodnie z nimi w lesie rosnąć powinny rodzime gatunki drzew, muszą znajdować się w nich stare i młode drzewa, ale również te obumarłe oferujące warunki do życia zwierząt, a poza tym można wycinać jedynie tyle drzew ile w naturalny sposób jest w stanie odrosnąć.

Forest Stewardship Council® udziela dwóch rodzajów certyfikacji: FSC FM (Certyfikat gospodarki leśnej) jest przeznaczony dla właścicieli i zarządców obszarów leśnych, natomiast drugi – FSC FSC Chain-of-Custody (certyfikat kontroli Pochodzenia) dla innych przedsiębiorstw – dowiedz się więcej o certyfikacji brc.

Produkty wykonane z drzewa certyfikowanego Forest Stewardship Council® dzieli się na kategorie w zależności od wykorzystania drewna oraz przyznaje im właściwe etykiety – etykietę FSC 100% (uzyskują ją produkty, jakie są w 100% wykonane z drewna FSC); etykietę FSC Mix (otrzymują ją produkty, jakie wytworzono z drewna FSC oraz drewna pochodzącego z kontrolowanych źródeł koszulki robocze z nadrukiem z recyklingu); etykietę FSC Recycling (dostają ją produkty powstające wyłącznie z materiału uzyskanego z recyklingu). Surowym przepisom podlega także obróbka takiego drzewa, dzięki czemu drewno ekologiczne ze znakiem FSC nie będzie wymieszane z drewnem z innych źródeł.