Co to jest marketing szeptany i jakie posiada on atuty?

Marketing szeptany jest współcześnie uznawany za jedną ze skuteczniejszych oraz bardziej znanych metod reklamowania danych usług albo towarów. Marketing szeptany jest o tyle skuteczny, że nie wywołuje negatywnych emocji, tak jak to jest w przypadku natrętnych banerów lub reklam, jakie nieraz irytują i drażnią wielu użytkowników Netu. Badania udowodniły, że niezwykle wiele osób podczas wyboru danego wyrobu czy usługi, inspiruje się nie reklamami, ale opiniami o nich.

media społecznościowe

Autor: ijclark
Źródło: http://www.flickr.com

Marketing szeptany zezwala pokazać zalety danego towaru w toku dyskusji o nim lub danej firmie. Jest to delikatna i subtelna odmiana reklamy, która wywołuje korzystne reakcje u przypuszczalnych Klientów. Aktualnie marketing szeptany w internecie jest nierzadko wykorzystywany na forach internetowych oraz na portalach społecznościowych, takich jak choćby Facebook, jaki jest aktualnie najpopularniejszym portalem społecznościowym w Polsce, oraz także na świecie. Marketing szeptany w internecie daje multum korzyści i posiada wiele drogocennych plusów. Przede wszystkim ta odmiana marketingu cieszy się zaufaniem wśród wielu postaci, jest ona uznawana za ogromnie wiarygodną – artefakt social media. Działania, jakie są opierane na marketingu szeptanym, pozwalają na rozbudowanie firmy i jej oferty, gdyż wywołanie dyskusji czy rozmowy na forach albo serwisach społecznościowych, zdoła pomóc dobrać przyszłe usługi lub dźwiękowe systemy ostrzegawcze produkty do obecnych potrzeb Klientów. Realizowanie oczekiwań Kontrahentów korzystnie oddziałuje na opinie o danej firmie, powiększa jej wiarygodność oraz pokazuje ją z wyśmienitej strony. To wszystko bezsprzecznie ma bardzo wielki wpływ na zaciekawienie Kontrahentów i utrzymanie z nimi odpowiednich relacji. Dodatkowo skuteczny marketing (ciekawe programy b2b profill.com.pl/oferta) społecznościowy zezwala również na zyskanie wielu nowych Klientów. Wielką zaletą marketingu szeptanego jest też to, że jest to jedna z najtańszych postaci reklamy.

Agencja interaktywna Artefakt

Mimo to, daje ona nadzwyczaj wielkie efekty. Nie powinniśmy więc wydawać wielu pieniędzy, by zadbać o skuteczną reklamę danych usług albo oferowanych towarów. Ponadto marketing szeptany w internecie wolno prowadzić na skalę światową, opiera się on bowiem głównie na Klientach. Oczywiście kampania reklamowa w Sieci winna być ogromnie dobrze przemyślana i zaplanowana, w związku z tym pamiętajmy o tym, by starannie przygotować się do wykonania marketingu szeptanego w Necie.