Co to jest odprawa celna w terminalu i w jaki sposób się do niej odpowiednio przygotować?

Pierwsza w życiu wyprawa samolotem to nie lada stresujące wydarzenie. Kadra terminali chętnie pomoże klientom przejść przez odprawę i rozwieje wszelkie obawy. Prawie dwadzieścia milionów podróżujących skorzystało w zeszłym roku z usług rodzimych terminali. Transport lotniczy w naszym kraju to nie tylko rejsy międzynarodowe, ale też połączenia pomiędzy największymi aglomeracjami.

Transport samolotowy

Autor: Roel Hemkes
Źródło: http://www.flickr.com
Bez względu na rodzaj podróży, każdy pasażer jest zmuszony przejść takie same etapy procedury. Odprawa celna to kluczowy krok przygotowań do odlotu. Tylko w samym porcie lotniczym imienia Chopina w stolicy działa ponad sto miejsc do odprawy. Na terenie portu lotniczego rozlokowane są tablice z informacjami. Można znaleźć na nich komunikat, do jakich stanowisk powinni się wybrać klienci danych firm albo lotów. Wiadomości udzielą też infopunkty. Informacje telefoniczne pracują 24 godziny na dobę – transport lotniczy.

Spójrz na stronę oraz prześledź wpis, który zapewne totalnie Cię wciągnie, ponieważ informacje w tamtym miejscu zawarte, przyciągają zainteresowanie.

W czasie odprawy celnej, kadra lotniska sprawdza dokumenty podróżnego – jego paszport , zależnie wizę, jeśli jest konieczna oraz bilet lub poświadczenie rezerwacji fotela na pokładzie. Podróżujący otrzymuje kartę pokładową i poświadczenie oddania walizki. Karta pokładowa to podstawowy dokument, który zagwarantuje wejście na pokład samolotu. Przed podróżą, podróżny może jeszcze korzystać z kolejnej korzyści – kupić coś w strefie bez cła.

Transport lotniczy zwłaszcza energicznie rozwija się w całej Unii Europejskiej. Również Polska ma powody do dumy. Powstają kolejne połączenia i lotniska, a polski transport lotniczy (zobacz https://www.leaderlogistics.pl/transport-miedzynarodowy/lotniczy/) rokrocznie zwiększa się aż o piętnaście proc. Pierwszy lot to bez wątpienia stresujące doświadczenie, ale warto pamiętać, że odprawa celna przeprowadzana jest sprawnie, a kadra portu z chęcią odpowie na wszystkie pytania. Informacje zamieszczane są na tablicach, a w wypadku wątpliwości śmiało można dzwonić pod numer infolinii. Szczegółowe informacje można także przeczytać na stronie internetowej lotniska, z którego mamy zamiar skorzystać.