Co to napinacz ręczny? Jakie jest jej przeznaczenie?

Jest wiele przyrządów, które upraszczają nam działanie w pracy i w domu. Jednym z tych narzędzi jest spinarka ręczna. Służy do wiązania produktu przy pomocy polipropylenowych, poliestrowych, papierowych i metalowych opasek. Proste, lecz niezawodne sprzęty służące do manualnego wiązania polipropylenową taśmą większych przedmiotów, również swobodnie ułożonych materiałów na palecie.
Proste w obsłudze narzędzia do łączenia taśmą polipropylenową, lub poliestrową przy pomocy klamerki drucianej. Przyrząd umożliwia odpowiednie naciągnięcie, również rozcięcie taśmy wychodzącej z rolki. Napinacz jest poręczniejszy od paskowacza ze względu na jego wymiary. Do pakowacza można użyć różne wielkości taśmy, w zależności od wymogów zawijania.

Spinarka ręczna powinna być wyposażona w zasobniki do taśmy. Taśmy – przykładowa oferta taśm nierdzewnych – te cechują się sporą wydajnością i odpornością. Można je zgrzewać przy pomocy dodatkowych urządzeń, czy też scalać je za pomocą spinaczy drucianych i plastikowych. Jest to najtańsza i najprostsza procedura na asekurację obszernego i drobnego ładunku. Paskowarka ręczna odznacza się masywną stalową budową umożliwiającą długą żywotność.

wózek

Źródło: flickr.com

Do załadowania taśmy służy także odwijacz. Jest to wózek z bębnem i hamulcem i służy do rozwijania taśmy. Zaopatrzony jest w kółka co pozwala na przesuwanie się po całym obszarze, na jakim wykonuje się łączenie opaskami. Posiada kieszeń w jakiej można położyć napinacz i wyposażenie do pakowania – poznaj ofertę Transaco.

Spójrz na ten ciekawy tekst i odkryj więcej tutaj. Na pewno nie pożałujesz. Nie zwlekaj dłużej! Zrób to w tym momencie!

Służy ochronie opaski przed rozwijaniem, także sprawia, że opaska jest bardziej funkcjonalna. Opaska jest stale pod ręką i nie musimy mieć obaw o jej rozwinięcie. Ewidentnie powiększa efektywność pracy.

Jest również spinarka ręczna akumulatorowa. Określona przede wszystkim do połączenia palet z towarem poświęconym do transportu. Łączy w sobie wartości ręcznych paskowarek z maszynami paskującymi dzięki mobilności i komforcie połączenia bez przeznaczenia metalowych spinek. Scalanie odbywa się przez zgrzew. Narzędzie jest wszechstronne, w ciągu kilku minut można je przemieścić w łatwy sposób na rozmaite wielkości taśm.