Czemu jakość jest tak istotna? Jakie mamy przykłady używania dobrych praktyk?

Nieprzypadkowo mówi się, iż ważniejsza jest jakość niż ilość. Niechby nawet ktoś zaoferował całą masę artykułów, które nie spełniają naszych wymagań, to my i tak kupimy jeden, sprawdzony, dobry jakościowo artykuł. Tak to często działa.

Wiadomo czego spodziewać się po tego typu produkcie, dlatego często do niego wracamy, kupujemy go, korzystamy z niego za każdym razem. Przez to też zyskują klienci, są świadomi z czym maja do czynienia, jak również producenci, gdyż ich produkty są kupowane przez klientów. Mamy tak naprawdę bardzo sporo certyfikatów, dzięki którym wiemy, że konkretny artykuł jest tym, któremu warto zaufać. Jednym z najbardziej znanych certyfikatów oraz znaków jakości jest Iso 50001 (poznaj standard).

Odnajdziesz tutaj naprawdę szczegółowe omówienie (http://hmlnosewicz.pl/oferta/mieszalniki/) tego tematu, zatem trzeba je szczegółowo przeczytać. Dowiesz się wtedy sporo interesujących informacji.

To dość nowa, międzynarodowa norma, która odnosi się do systemu zarządzania energią. Jest przygotowana na podstawie europejskiego standardu EN 16001. Norma posiada zastosowanie dla każdej organizacji i to niezależnie od położenia, jak również wielkości albo branży. Do tego bierze pod uwagę przedsiębiorstwa, które stosują procesy energochłonne lub wypuszczają znaczne ilości gazów cieplarnianych. Odpowiedzialne zarządzanie zasobami energetycznymi jest bardzo istotnym elementem wizerunku firmy. W trakcie ostatnich dziesięciu lat w naszym kraju zaszły wielkie postępy w temacie efektywności energetycznej. Wciąż większa ilość organizacji już obecnie pełni ważną rolę w walce z efektem cieplarnianym, przy okazji minimalizując własne wydatki w wyniku oszczędności energetycznych. Kolejną ważną normą jest certyfikat (dodatkowe info) Globalgap. To odpowiedź na coraz idące do góry wymagania klientów. Podstawowym celem tego typu systemu jest zagwarantowanie bezpieczeństwa produkowanej żywności w gospodarstwie. Zadanie tego rodzaju jest realizowane przez gospodarowanie o charakterze zrównoważonym, zgodnie z Kodeksem Dobrej Praktyki Rolniczej.

Certyfikat

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com

Artykuły które takim kodeksem objęte powinny spełniać określone wymogi.

Nawozy muszą być używane w optymalnych terminach, najlepiej w oparciu o badanie próbek gleby oraz zapotrzebowanie roślin na tego typu składniki. Muszą być składowane w sposób, który zapewnia uniknięcie skażenia wód gruntowych. Jakość konkretnego artykułu natomiast gwarantują na przykład badania pozostałości środków chemicznych, jakie muszą być zrobione przez kompetentne laboratorium.