Czworonóg w domu – jakim sposobem przyszykować się na przybycie nowego lokatora?

Należyte przygotowanie jak też zabezpieczenie domu będzie równie ważne, bez względu na to, czy zamieszka w nim kociaczek czy szczeniak, który nie poznał jeszcze zasad obowiązujących go w nowym środowisku.

książki na półce

Autor: Tom Page
Źródło: http://www.flickr.com
Ze względu na wzmożoną ciekawość świata u psiaków, mogą zetknąć się one z większą liczbą możliwych zagrożeń. Pamiętajmy jednak, iż potrzeba eksploracji nieznanego środowiska jest zwyczajnym postępowaniem każdego psa, niezależnie od jego wieku. Skontrolujmy zatem, czy przestrzeń w domu jest bezpieczna dla nowiutkiego domownika. Z otoczenia, w którym będzie przebywał najlepszy przyjaciel człowieka, powinniśmy wyeliminować małe obiekty, jak na przykład sznurki, ołówki, kawałeczki papieru, zabawki dzieciaków, których łyknięcie groziłoby zadławieniem. Zwróćmy uwagę na przedmioty niestabilne. Rozentuzjazmowany pies z łatwością strąci nasz ukochany wazon zahaczając merdającym ogonem o chwiejny stolik bądź rozniesie w proch kolekcję porcelanowych figur wpadając z impetem w niezabezpieczony regał, na jakim są ustawione. Nie zapominajmy również o niebezpieczeństwie uduszenia.

Masz chęć zgłębić więcej na prezentowany wątek? To świetnie, gdyż po przejściu na stronę odnajdziesz interesujące dane, które Cię zaabsorbują.

Linki do zaciągania rolet nie mogą dyndać luzem. Można przymocować je do ściany z pomocą taśmy samoprzylepnej lub podwiązać na tyle krótko, by znalazły się poza zasięgiem psa. Trzeba też bardzo uważać na odsłonięte kable elektryczne, jakie mogą być pogryzione. Kontrolujmy też dojście do balkonu, okna – wejdź na nasz serwis: okna rehau – oraz schodków. Zobacz produkty źródło oryginału.

Kup także żwirek drewniany dla kota, jeżeli nowym mieszkańcem ma być kociak.
Przyszykujmy dwie miski – jedną na wodę, drugą na pokarm. Dobrym wyborem jest karma dla psów Bosch-(sprawdz tutaj).