Czy język litewski jest dobry jako następny?

Znasz dobrze angielski, ale chcesz mówić w jeszcze jednym języku? Marzysz o jakimś egzotycznym wyzwaniu czy wolisz bardziej lokalne rozwiązania? Wybór jest ogromny, gdyż języków jest mnóstwo, jedne bardziej wpływowe, inne w ogóle, jednakże możesz zwrócić uwagę na znaczenie kraju (gospodarka, polityka), jak i myśleć o zainteresowaniach. Czujesz się blisko jakiegoś kraju, podoba Ci się tamtejsza kultura, a może geografia, a może fascynuje cię historia? Co wybierzesz: zamiłowanie czy rozsądek? Można rozpocząć naukę języka łacińskiego, chociaż to język martwy, ale dostępne są słowniki i materiały do nauki, lecz czy warto uczyć się języka, którego nikt już nie używa?

książka

Źródło: www.morguefile.com

Oba te determinanty: fascynacja i rozsądek, nie muszą się przecież wykluczać, można bowiem interesować się danym krajem i poznawać dany język, myśląc o lepszych zarobkach. Takie możliwości zapewnia z całą pewnością język koreański (oferta nauki koreańskiego). Nie jest tak popularny, jak przykładowo chiński czy japoński, lecz daje ciekawe możliwości. Mamy w Polsce wiele koreańskich firm, oczywiście do kontaktów z pracownikami z tego kraju wystarcza angielski, lecz możemy więcej zyskać, posługując się ich językiem ojczystym. Naukę języka koreańskiego zacznijmy od podstaw, a dopiero później bierzmy się za słowniki i zaawansowane podręczniki. A może coś bliżej? Lepiej nie sięgajmy jednak po języki z rodzimej, słowiańskiej grupy językowej (czeski, rosyjski, słowacki), lecz wypróbujmy coś trudniejszego. Litwa, chociaż bliska Polsce, tak naprawdę ma zupełnie inny język.

Przejrzyj kolejny istotny link (http://liberty.olawa.pl/), aby wysondować sporo detali na zajmujący Cię temat. Zachęcamy i życzymy wciągającej lektury!

Można przyznać, że język litewski (porozmawiaj po litewsku) jest jednym z trudniejszych na świecie. W tej klasyfikacji, z krajów europejskich zdecydowanie może konkurować z polskim, fińskim czy węgierskim. Litewski załapuje się do grupy języków wschodniobałtyckich. W Polsce znajdziemy podręczniki i słowniki do nauki języka litewskiego. Dobrze też, z racji niedużej odległości jeździć tam i szkolić swoje kompetencje językowe w realnych sytuacjach. Raczej lekceważonym językiem jest język macedoński.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, to nie zwlekaj i przeczytaj szczegóły na stronie (http://dominikkania.pl/blog/trening-dla-cukrzyka-jaki-sport-wybrac-i-jak-czesto-cwiczyc/). Z pewnością przekonasz się, że w tamtym miejscu również są to niezwykle interesujące informacje.

Warto go poznać , choćby ze względu na bogatą historię tego kraju. Nauka języka macedońskiego i pomoce dostępne na rynku (słowniki, podręczniki) nie są powalające, lecz warto podjąć trud.