Czym będą się różnić domowe toalety od tych w różnego rodzaju obiektach jeżeli będzie chodzić o rodzaj wyposażenia.

Toalety w różnego rodzaju obiektach, biurach czy marketach są nieco odmiennie wykonane niż te domowe. Rzecz jasna posiadają one wszystko, co potrzeba, czyli umywalki oraz muszle klozetowe|muszle klozetowe oraz umywalki, lecz podobieństwa na tym się kończą.

toaleta publiczna

Autor: shrinkin’violet
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze takie ubikacje są dużo większe, wynika to głównie z tego, że będą przeznaczone dla dużo większej ilości osób, niż kilka osób w domu. W przypadku dużych centrów handlowych ubikacji będzie nawet kilkanaście, a i tak czasami będzie w nich naprawdę tłoczno. Drugą różnicą będzie wyraźne rozdzielenie pomieszczenia z ubikacjami od części, w której myje się ręce. W tej pierwszej części poszczególne ubikacje rozlokowane są w oddzielnych boksach, które się zamyka od środka. Na szczęście obecnie nie będzie problemów z papierem toaletowym, więc z reguły można wejść do środka bez większego sprawdzania. Niekiedy mają także zamontowane na drzwiach nieduże zawieszki, jakie przydają się często zimową porą albo do odwieszenia torebki, a czasami można nawet spotkać specjalne wieszaki na kaski.
Za to jeśli będzie chodzić o część drugą, to tutaj wyposażenie toalet także będzie się składać z paru specyficznych elementów – . Oczywiście najważniejsze tutaj będą umywalki, zależnie od rozmiaru ubikacji i miejsca również może ich być kilka.

Bardzo często wyposażone są one w automatyczne załączanie wody, a przynajmniej w mechanizmy które odcinają jej dopływ po jakimś czasie. Nad umywalkami są lustra, w sumie pojawiają się one we wszystkich łazienkach bez względu na lokalizację. Za to w łazienkach na terenie obiektów zupełnie inaczej rozwiązana została sprawa wycierania rąk.

To przykuwający wzrok artykuł, ale oprócz tego sprawdź również inny pokrewny i równie nietuzinkowy materiał – my zalecamy to opracowanie (https://www.lisiekaty.pl/kontakt/).

W miejsce materiałowych ręczników stosuje się najczęściej dwa rozwiązania. Pierwszym z nich są zwykłe ręczniki z papieru, albo po prostu wieszane w pojemniku, z możliwością urwania dowolnej długości, albo wykorzystujące podajnik ręczników, jaki dozuje po jednym listku, warto zobaczyć: Firma Impeco. Rozwiązanie drugie, to różnego rodzaju suszarki, które przy pomocy gorącego strumienia powietrza mogą w ciągu kilku sekund dokładnie wysuszyć dłonie.