Czym jest doubleclick, jak dokładniej on działa? Odpowiedź w naszym tekście

Doubleclick pod rozszerzoną nazwą była jakiś czas temu firmą niezależną, która zajmowała się zasadami obecności reklam w internecie.

W XXI wieku wszystkie funkcje doubleclick należą do google doubleclick, który trudni się dopasowywaniem reklam do profilu użytkownika, więcej – co to jest google doubleclick. W takim celu gromadzone są, niestety, tak zwane ciasteczka, a więc prowadzone jest jakiegoś typu szpiegowanie użytkowników internetu w celu zaprezentowania im jakiegoś rodzaju oferty handlowej. Z drugiej strony, google posiada bogatą listę dozwolonych ciasteczek, którą mają również porządne programy antywirusowe, dlatego użytkownicy internetu nie powinni za bardzo martwić się o to, że ich prywatność stanie się naruszona. Trzeba jednak zaopatrzyć się w dobry program wykrywający wirusy, który będzie sprawdzał, jakiego rodzaju czynności wobec nas wykonywane są w internecie oraz blokował te, które mogą naruszać prywatność użytkowników internetu. To bardzo istotne.

wyszukiwarka google

Autor: Maria Elena
Źródło: http://www.flickr.com

Najistotniejszą pod tym względem witryną internetową jest google adwords, który daje reklamodawcom możliwość publikacji reklam swojego projektu, a użytkownikom internetu pozwala na sukcesywne zapoznawanie się z następnymi reklamami nade wszystko poprzez bannery reklamowe i animacje wyświetlane na poszczególnych stronach internetowych. Inną metodą na wczytywanie reklam stają się rozszerzenia reklam w google adwords, Artefakt. Polegają one na wyskakiwaniu reklam o takim formacie, który pozwala na wyświetlanie szerszych informacji o korporacji, której usługi są reklamowane. Dzięki temu przyszły kupiec określonych usług będzie w stanie nie tylko poznać asortyment jakiejś organizacji, ale również zapoznać się ze wszystkimi zasadami jej działalności. Chodzi tutaj chociażby o metodę dokonywania płatności za wybrane towary i zasady dowożenia ich do nabywców, jak również o zasady możliwego postępowania reklamacyjnego. W związku z tym potencjalni klienci nawet, jeżeli nie zdecydują się na kupno wybranego produktu, mogą zachować w pamięci fakt, jaki jest skład całego sklepu internetowego.

Z innej strony, może piec konwekcyjny elektryczny podjąć decyzję o znalezieniu jakiegoś towaru w innej korporacji, która jest w stanie szybciej dostarczyć ją do nabywcy, posiada interesujące kupca środki płatności albo przedstawia jakieś akcje promocyjne. Dlatego ważne jest, aby rozszerzenia reklam w google adwords były konstruowane przez prawdziwych fachowców, specjalistów w swoich dziedzinach.

W każdym bądź razie, Google jako firma to rzeczywista potęga i jeden z największych globalnych graczy w internetowym świecie. Nie da się o tym zapomnieć, choć Facebook goni tą popularność i zdobywa coraz więcej społeczności na całym niemal świecie – to znak dzisiejszych czasów.

Zaintrygował Cię ten wątek? Więc najedź na link do serwisu jak dołączyć klauzule do cv i rozkoszuj się innymi tekstami. W razie jakichkolwiek pytań – zwróć się do nas.