Czym umyć samochody – kilka tipów

Jeżeli posiadamy własne auto, chcemy aby prezentowało się jak najlepiej. Podstawowym sposobem jest rzecz jasna dokładne i częste mycie. Możemy korzystać z przynajmniej trzech form – myjni automatycznej, ręcznej lub samodzielnego czyszczenia w specjalnie przygotowanych do tego miejscach. Należy zaznaczyć, że kiedy myjemy samochód w niewłaściwym miejscu, możemy otrzymać wysoki mandat. Pierwsza z powyższych, czyli myjnia automatyczna, nie jest zawsze dobrym pomysłem. Zdarza się, że czyści nie we wszystkich miejscach, dodatkowo brudne szczotki mogą porysować lakier. Jeśli zamierzamy umyć pojazd samodzielnie, warto sprawdzić, jak zrobić to dobrze, by nic nie uszkodzić.

Po pierwsze musimy mieć świadomość jakich rzeczy potrzebujemy. Samochodu nie umyjemy bez wiadra, najlepiej 2, ponieważ do pierwszego wlejemy szampon, z kolei drugie – z wodą może być przydatne do płukania gąbek czy szmatek. Kolejny jest specjalny szampon i inne kosmetyki samochodowe, między innymi różnego typu nabłyszczacze, płyn do okien, wosk czy płyny do felg. Kosmetyków jest naprawdę dużo, więc z pewnością każdy znajdzie coś najodpowiedniejszego dla siebie.

Sprawdź też –

Środki czystości

Autor: FoodBankCENC.org
Źródło: http://www.flickr.com

Skoro posiadamy już wiadra i kosmetyki samochodowe, potrzebna będzie również gąbka do mycia. Obecnie można ją wymienić na wygodniejsze akcesoria – rękawica z mikrofibry sprawdzi się świetnie. Do suszenia auta najodpowiedniejszy będzie ręcznik lub szmatka, najlepiej ponownie z mikrofibry, która wspaniale wchłania wodę. Pierwszą czynnością, jaką musimy wykonać jest wypłukanie samochodu wodą. Nałożenie szamponu od razu na piasek i kurz może powodować uszkodzenia lakieru. Po spłukaniu warto zająć się nadkolami. Są one zazwyczaj naprawdę zabrudzone, dlatego warto przygotować do ich mycia osobną rękawiczkę. Po umyciu kół przychodzi czas na części poziome, kolejno skośne. Warto wiedzieć, że najlepszymi ruchami, jakimi można myć samochód, są ruchy proste. Umyte auto oczywiście trzeba spłukać czystą wodą.

Do suszenia niezastąpiona będzie szmatka z mikrofibry bądź ręcznik – także z tego materiału. Świetnie chłonie wodę, dzięki czemu naprawdę skrupulatnie ją usuniemy. Gdy auto jest suche warto wymyć specjalnym płynem szyby. Dodatkowo dobrym posunięciem jest woskowanie pojazdu – źródło. Wystarczy gąbką (najczęściej dołączoną do wosku) nakładać cienką warstwę na lakier i wypolerować go delikatnie ściereczką. Dzięki temu, będziemy mieć komfort wyczyszczonego auta przez dłuższy czas.

Choć może się wydawać, że myjnie (www.sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/akcesoria-myjek-techkar/bebny-na-waz-techkar,2,3629) to rozstrzygnięcie szybsze i wygodniejsze, własnoręczne czyszczenie sprawi, że pojazd będzie dokładnie czysty.

Wejdź na zamieszczony tutaj link kierujący do innego tego rodzaju studium – ono bez wątpliwości także okaże się dla Ciebie emocjonujące!

Jego elegancki wygląd stanie się niejako wizytówką i z pewnością taka praktyka zaprocentuje w przyszłości.