Dach – najważniejszy fragment każdego domu

Wśród przeróżnych rodzajów pokryć dachowych znajdują się także dachówki. Znane od bardzo wielu lat występują w różnych rodzajach. Różnią się także sposobem wykończenia. Jakie więc dachówki powinniśmy posiadać? Dachówki należy wyprodukować z dość zróżnicowanych materiałów, różne może być też kryterium ich rozdziału. Jeżeli za kryterium będziemy przyjmowali materiał, z którego je wykonano, to możemy wyróżnić dane rodzaje dachówek: ceramiczne, cementowe.

budowanie

Źródło: pixabay.com

Kryteriów rozdziału dachówek może być jednak więcej. Naprawdę często stosowanym kryterium jest proces ich produkcji. Wtedy można odróżnić rodzaje dachówek ciągnionych i tłoczonych (rodzaje dachówek katalog). Podejmując decyzję o zrobieniu pokrycia dachu z dachówek mniej nas interesuje proces ich produkcji, najbardziej materiał, z którego jego wykonano, typ i sposób wykończenia ich powierzchni. Pośród typów dachówek na uwagę zasługują dachówki mnich-mniszka. To przede wszystkim drogi rodzaj dachówek, ogromnie wiele czasu będzie zajmowało również ich ułożenie, jednak poszycie zrealizowane z tego pokroju dachówek jest wyjątkowo szczelne.

Jeżeli masz ochotę uzyskać więcej wiadomości na prezentowany temat, to odnajdziesz je niewątpliwie po przejściu na witrynę (http://docieplenia-sklep.pl/7-bellaplast) – tam są one bardzo ciekawe.

Drugim typem jest dachówka karpiówka. Jest nieprawdopodobnie uniwersalna, czyli należy nią pokrywać dachy o przeróżnym kącie nachylenia. Dachówka karpiówka wybierana jest chyba najchętniej. Oprócz niej klienci najchętniej wybierają dachówkę zakładkową. Kolejnym rodzajem dachówek ceramicznych są holenderki zwane też esówkami. Najstarszym materiałem stosowanym do wyprodukowania dachówek jest glina. Zastosowanie gliny sprawia, że dachówki można zakupić w kolorze czerwonym. Dzisiaj jednak dostępna jest też dachówka angoba.

dachówka

Autor: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com

Dachówka angoba – renesansowa dachówka angoba – to dachówka, która została pokryta substancjami barwiącymi. Proces angobowania dachówek sprawia, że w ostatnim czasie na rynku posiadamy dostępne nie tylko dachówki w najbardziej popularnym czerwonym kolorze, ale również czarne, szare czy w szerokiej gamie brązów. Wybierając dachówki angobowane będziemy mogli dostosować ich kolor do stylu architektonicznego, w jakim został zbudowany nasz dom, jesteśmy w stanie spasowaćje do koloru elewacji. Oprócz dachówek angobowanych na rynku można kupić dachówki glazurowane.

Zaintrygowały Cię opisywane kwestie? Jeśli tak, to sprawdź dodatkowo, co posiada w tym temacie ta optymalna witryna (http://bmeters.pl/pl/wodomierze_jednostrumieniowe_suchobiezne/31/). Znajdziesz tam pokrewne treści.

Oba typy są bardzo odporne jeśli mamy na myśli zabrudzenia.