Dlaczego należy dbać o stan techniczny samochodów ciężarowych

Większe pojazdy ciężarowe, które każdego dnia przemierzają wiele kilometrów, narażone są na intensywną eksploatację. Dlatego też należy dbać o ich stan techniczny, bowiem relatywnie wcześnie wykryta usterka może znacznie zmniejszyć niepotrzebne koszty.

Bądź czujny

http://www.mgparts.pl/

Źródło: http://www.mgparts.pl/

Samochody ciężarowe każdorazowo przebywają odległe dystanse. Czasem nawet wożą towar za granicę, co bez wątpienia wymaga dopilnowania, aby auto pozostało w pełni sprawne. Różne usterki mechaniczne winny być usuwane błyskawicznie, ponieważ zlekceważenie nieznacznej nawet awarii może doprowadzić do znacznie poważniejszych konsekwencji i przełożyć się na większe koszty naprawy. Warto pamiętać, że wyłączenie jednego nawet samochodu z eksploatacji, generuje straty – kiedy pojazd jest u mechanika, nie może transportować towarów, stąd firma przez jakiś czas nie zarabia. Jeśli zatem samochód zaczyna się psuć, lepiej jak najszybciej sprawdzić co jest tego przyczyną. Zaciski hamulcowe do ciężarówek, czy inne eleZaciski (regeneracja zacisków)powinny być poddawane regularnej kontroli, żeby zapewnić kierowcom pełne bezpieczeństwo podczas pracy.

Jak obniżyć koszty?

tir

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Zdarza się, że znaczne zużycie konkretnych części samochodowych wymaga ich wymiany, jednak warto w takiej sytuacji udać się do specjalistów, aby sprawdzili jak poważna jest usterka. Regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego będzie mniej kosztowna, niż zakupienie nowego osprzętu silnika, a po naprawie będzie spełniać swoją funkcję. Wybierając tego rodzaju rozwiązanie powinniśmy zweryfikować, czy mechanicy mają rozeznanie w tego rodzaju przedsięwzięciach i czy posiadają wymagany sprzęt. Każdy element musi być dokładnie przebadany i zweryfikowany, ewentualnie wymieniony na zupełnie nowy. Regeneracja turbosprężarki samochodu ciężarowego może poprawić moc silnika, a jednocześnie przynieść oszczędności, stąd też warto zweryfikować, czy jest to możliwe.

Przygotowując samochody do transportu należy szczegółowo sprawdzić, czy wszystkie elementy maszyny rozrzutniki obornika funkcjonują bez zarzutu – w tym zaciski hamulcowe ciężarówek, jakie są bardzo ważne, ponieważ gwarantują bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i samego towaru, stąd też warto zadbać o kontrolę na bieżąco.