Długotrwały remont – nikt nie lubi takich niespodzianek. Jak temu zapobiec i szybko rozwiązać pojawiające się problemy?

Przy remontach generalnych, wiosennych porządkach albo pracach w ogrodzie, gdy rosnąca góra odpadów zaczyna przerastać nasze oczekiwania, należy wynająć kontener na śmieci. Niestety, czasami jego postawienie bywa kłopotliwe, czasami przeszkadza sąsiadom, a czasami najzwyczajniej w świecie okazuje się że jest za mały. Co zrobić?

Na wąskich uliczkach przy osiedlach, małych parkingach i małej ilości wolnej przestrzeni, wstawić jeszcze kontenery na odpady może być trudno. Jeżeli są to kontenery na odpady organiczne, z ogródka albo działki, łatwiej jest manewrować mniejszym pojemnikiem na kołach, ale bywa, że duży pojemnik (sprawdź pojemnik samowyładowczy) – taki jak do wywożenia gruzu – jest niezbędny. Wtedy dobrze jest skonsultować się z firmą wypożyczającą tego typu kontenery, jakie wielkości proponuje, albo czy w naszym miejscu zamieszkania nie sprawdzi się czasem specjalny rękaw zsypowy.

Kontener na gruz

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Przy użyciu rękawa przesypywanie gruzu z wysokich pięter jest szybsze i mamy gwarancję, że odpady zsypywane są wprost do kontenera, ograniczając przy tym rozprzestrzenianie się kurzu. Rękaw ma ten plus, iż praca naprawdę idzie szybko, a co za tym idzie – skracamy uciążliwość wynikającą z hałasu, zmniejszamy ilość latającego kurzu i przy dobrej organizacji pracy możemy z transportem odpadów poradzić sobie w jeden dzień. Jeżeli jest taka konieczność, po wypełnieniu jednego kontenera można podstawić następny. Nawet jeśli będą przez pewien czas stanowiły bariery drogowe, jeśli będą odwiezione przez firmę w ten sam dzień, pomogą bardzo szybko się uwinąć z „brudną robotą”. Jeśli planujemy remont od dawna i potrafimy tak mniej więcej określić czas, kiedy prace ekipy remontowo-budowlanej będą najbardziej zintensyfikowane, uprzedźmy wcześniej sąsiadów, żeby mogli się do tego przygotować.

Ta wiadomość będzie dla nich ważna szczególnie gdy mają małe dzieci lub gdy będziemy ich prosić o przeparkowanie aut, jeżeli będą stanowiły bariery drogowe i przeszkadzały w dobrym ustawieniu kontenera. Dla nich także będzie to sytuacja dobra, gdy zdecydujemy się na rękaw, bo ani okna, ani samochody nie ucierpią, kiedy posłuży on do zrzucenia gruzu. Jeśli w trakcie prac okazało się, iż pojemnik jepojemnik (sprawdź pojemnik z otwieranym dnem)mały, możemy z tej samej firmy wypożyczającej szybko domówić następny i negocjować cenę.

Nikt nie przepada za długotrwałymi, kłopotliwymi i uciążliwymi remontami, lecz sprawna organizacja pracy i solidne narzędzia oferowane tutaj, pomogą przeprowadzić wszystkie prace szybko i sprawnie.