Dodatki spawalnicze obecne w sprzedaży

Pośród akcesoriów do spawania wyróżnia się: maski tarcze i osłony spawalnicze, palniki spawalnicze, przyłbice spawalnicze, ubrania ochronne, uchwyty, chemię spawalniczą i inne akcesoria.Całe to wyposażenie bez problemu możemy zakupić w profesjonalnych sklepach stacjonarnych oraz w sklepach wirtualnych. Istnieje ogromny wybór masek tarcz i osłon spawalniczych. Od zwykłych, wyposażonych w ciemne szkła, do zautomatyzowanych hełmów reagujących na zmiany światła (podobnie jak ma to miejsce okularów fotochromowych).

spawanie

Autor: Aiko, Thomas & Juliette+Isaac
Źródło: http://www.flickr.com
Zautomatyzowane przyłbice spawalnicze zasilane są bateriami lub przy użyciu ogniw solarnych zmieniających się samoczynnie pod wpływem zmian natężenia światła w otoczeniu spawającego. Pośród osób spawających różne są zdania na temat skuteczności rozwiązań automatycznych w tej kwestii przede wszystkim z powodu obaw powodowanych zmniejszoną skutecznością automatycznej maski spawalniczej. Sprawdź również tarcze spawalnicze >> szkolenia spawalnicze.

Przyczyną tego jest wyczerpywanie się z biegiem czasu baterii albo nie wysoka wydajność ogniw solarnych w razie braku światła. Takie wahania w czasie reakcji na zmiany natężenia światła mogą istotnie wpłynąć na prawdopodobieństwo uszkodzeń oczu co powoduje ryzyko trwałej utraty wzroku. Klasyczne przyłbice spawalnicze wyposażone są w szkła (zobacz recycling szkła) o różnym stopniu przepuszczalności światła.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na maskę spawalniczą automatyczną czy jednak prostą musi ona mieć odpowiedni rozmiar i z całą pewnością ochraniać nie tylko wzrok pracownika przed światłem lecz również twarz i oczy przed możliwymi odpryskami albo iskrami – akcesoria do spawania. Z tej przyczyny wykonane one są z materiałów wytrzymałych na działanie wysokich temperatur.

Oczywiście prócz przyłbic spawalniczych spawający zależnie od osobistych upodobań może też wybrać maski tarcze i osłony spawalnicze. Odróżniają się one od masek tym, że do ich używania potrzeba rąk mogą być więc mniej wygodne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*