Dodatki spawalnicze obecne w sprzedaży

Pośród akcesoriów do spawania wyróżnia się: maski tarcze i osłony spawalnicze, palniki spawalnicze, przyłbice spawalnicze, ubrania ochronne, uchwyty, chemię spawalniczą i inne akcesoria.Całe to wyposażenie bez problemu możemy zakupić w profesjonalnych sklepach stacjonarnych oraz w sklepach wirtualnych. Istnieje ogromny wybór masek tarcz i osłon spawalniczych. Od zwykłych, wyposażonych w ciemne szkła, do zautomatyzowanych hełmów reagujących na zmiany światła (podobnie jak ma to miejsce okularów fotochromowych).

spawanie

Autor: Aiko, Thomas & Juliette+Isaac
Źródło: http://www.flickr.com
Zautomatyzowane przyłbice spawalnicze zasilane są bateriami lub przy użyciu ogniw solarnych zmieniających się samoczynnie pod wpływem zmian natężenia światła w otoczeniu spawającego. Pośród osób spawających różne są zdania na temat skuteczności rozwiązań automatycznych w tej kwestii przede wszystkim z powodu obaw powodowanych zmniejszoną skutecznością automatycznej maski spawalniczej. Sprawdź również tarcze spawalnicze >> szkolenia spawalnicze.

Przyczyną tego jest wyczerpywanie się z biegiem czasu baterii albo nie wysoka wydajność ogniw solarnych w razie braku światła. Takie wahania w czasie reakcji na zmiany natężenia światła mogą istotnie wpłynąć na prawdopodobieństwo uszkodzeń oczu co powoduje ryzyko trwałej utraty wzroku. Klasyczne przyłbice spawalnicze wyposażone są w szkła (zobacz recycling szkła) o różnym stopniu przepuszczalności światła.

Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na maskę spawalniczą automatyczną czy jednak prostą musi ona mieć odpowiedni rozmiar i z całą pewnością ochraniać nie tylko wzrok pracownika przed światłem lecz również twarz i oczy przed możliwymi odpryskami albo iskrami – akcesoria do spawania. Z tej przyczyny wykonane one są z materiałów wytrzymałych na działanie wysokich temperatur.

Oczywiście prócz przyłbic spawalniczych spawający zależnie od osobistych upodobań może też wybrać maski tarcze i osłony spawalnicze. Odróżniają się one od masek tym, że do ich używania potrzeba rąk mogą być więc mniej wygodne.