Filologia Angielska – czy jest to kierunek z perspektywami, czy jest zapotrzebowanie na profesję tłumacza?

Każdy z nas z pewnością pamięta, kiedy w okresie matury musiał podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w dorosłym życiu – co z dalszą nauką? Kończymy ją i szukamy pracy? A może rozpoczynamy studia akademickie? Jeśli tak, to który kierunek wybrać. Rynek pracy jest bezwzględny, najwięcej ofert odszukają dla siebie absolwenci kierunków ścisłych, które przypadły do gustu tylko garstce osób. Lecz jest szansa także dla humanistów – fakultety filologiczne.

finanse

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli uczenie się języka obcego, nie przysparza ci dużych kłopotów, jest to przedmiot perfekcyjny dla ciebie. Bowiem nie tylko zyskasz niezwykle pożądaną cechę – doskonałe posługiwanie się innym językiem niż polski – ale także zyskasz pewny zawód. Szczególnie jeżeli skończysz specjalizację translatorską. Otrzymasz wtedy szereg ofert zatrudnienia, proponujących tłumaczenia finansowe, księgowe, translacje dokumentów i wiele innych: profesjonalne tłumaczenia finansowe. W licznych sektorach będą potrzebne twoje umiejętności, bowiem gospodarka coraz bardziej się rozwija, co wymaga współpracy z grupami ludzi mówiącymi w innym języku. Możesz również wybrać specjalizację pedagogiczną, jeśli pragniesz dzielić się swoją mądrością z innymi. Jeżeli chodzi o sprecyzowanie filologii, mamy sporo alternatyw. Język angielski jest najintensywniej eksploatowany w sektorze międzynarodowej gospodarki, jednak jest także najpopularniejszy, dlatego też będziesz miał sporą konkurencję na rynku zatrudnienia. Możesz wybrać coś bardziej awangardowego, jak ukraiński, niemiecki a może nawet japoński? Na polskim rynku przez minione piętnaście lat powstało dużo firm z lokatami z kraju kwitnącej wiśni, mógłbyś w jednej z nich znaleźć pracę, sporządzać tłumaczenia finansowe z japońskiego na polski i odwrotnie.

tłumaczenia finansowe

Autor: American Advisors Group
Źródło: http://www.flickr.com

Co ambitniejsi ludzie, podejmują się nauki dwóch kierunków, często zbliżonych – filologia angielska plus chińska, lub systemy dso – paudio.pl jakiekolwiek studia językowe z dodatkową ekonomią. To może nam bardzo ułatwić późniejsze odszukanie pracy. Jeżeli jesteś fanem literatury, możesz poszukać pracy w wydawnictwie i robić tłumaczenia ostatnich publikacji. Rynek pracy w Polsce jest niegościnnym miejscem dla młodych osób.

Poszukujesz następnych informacji na ten intrygujący temat? Zachęcamy zatem do odwiedzenia nowej witryny. Jak to zrobić? Kliknij na hiperłącze do strony (http://www.merservice.pl/uslugi/merchandising/).

Aby znaleźć dobrą pracę, z godną pensją i odpowiednim zapleczem socjalnym, należy znać języki obce. Pojawia się coraz to więcej firm z obcym kapitałem, które doceniają sumienność naszych rodaków, tworzą kolejne miejsca pracy. Znając język obcy, możesz sporządzać dla nich tłumaczenia finansowe.