Imprezy integracyjne – w jaki sposób je zorganizować, by były udane, a jednocześnie naprawdę zintegrowały pracowników?

Firmy dzisiaj bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, że pracownicy są dla nich podstawowym kapitałem, tym samym duże znaczenie posiada nie tylko rekrutacja doświadczonych specjalistów, ale również zapewnianie pracownikom stosownych warunków. Ponadto, istotna jest możliwie jak najszybsza integracja zespołu.

konie

Autor: Staffan Enbom
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu?Przeważnie ze względu na fakt, że w zgranym zespole ludzie osiągają dużo lepsze wyniki, a przepływ informacji jest zauważalnie sprawniejszy, jako że pracownicy nie wstydzą się ze sobą rozmawiać i nie ma większych barier komunikacyjnych. Nie można się więc dziwić, że rożnego rodzaju imprezy integracyjne nie należą obecnie do rzadkości. Jak je zaplanować, aby faktycznie miały one szansę zintegrować pracowników?

Co najważniejsze, priorytetowe znaczenie ma wybranie stosownego miejsca. Znakomitym pomysłem są chociażby firmowe integrac http://www.stajniaiskra.pl/ni . Stadnina gwarantuje kontakt ze zwierzętami, co jest wielką atrakcją dla większości osób. Poza tym, zazwyczaj stadniny mieszczą się za miastem, dzięki czemu pracownicy mogą jednocześnie odpocząć, zwłaszcza kiedy jest to weekendowy wyjazd integracyjny. Wybór miejsca powinien być też podyktowany wielkością imprezy i czasem jej trwania.

Ekscytujący wpis? Jeśli tak myślisz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie kolana stalowe, którą tu odnajdziesz, także jest coś wartościowego!

Kiedy impreza ma być kontynuowana kolejnego dnia, trzeba zadbać o nocleg dla pracowników. W takich przypadkach doskonałym rozwiązaniem mogą być hotele, które dysponują nie tylko salami bankietowymi, ale także wygodnymi pokojami.

Dziś na rynku funkcjonują wyspecjalizowane firmy, które zajmują się planowaniem imprez integracyjnych, przykładowo w konkretnej tematyce. To dosyć ciekawa opcja, ponieważ w takim przypadku kwestię planowania można przekazać fachowcom, którzy mają dużo nietypowych pomysłów oraz kontakty w branży.

Oczywiście, firma w pierwszej kolejności musi ustalić to, jakim budżetem dysponuje na zaplanowanie określonej imprezy. To absolutna podstawa, aby nie nadwyrężyć firmowego budżetu, a jednocześnie zorganizować wydarzenie, które będzie na długo zostawało w pamięci. Współcześnie, sporo firm decyduje się na paintball. Gra bowiem pozwala na podział pracowników na grupy, a ich członkowie są zmuszeni ze sobą współpracować, co przydatne się w późniejszej pracy.