Jak duże przedmioty można zapakować w folię termokurczliwą?

Obecnie wiele przedmiotów jest zapakowywana w różnego typu folie. Z tego też powodu nic dziwnego, że urządzenia, które pakują przeróżne towary są wykorzystywane na niemalże każdej linii produkcyjnej.

Co istotne, ten typ surowca jest niezwykle elastyczny, tani i może być oferowany w różnego typu opcjach. Z tego też powodu bardzo często wykorzystywane bywa pakowanie w folię termokurczliwą. Wszyscy znamy właśnie tak opakowane produkty z żywnością, m.in. sery czy mięsa. Zależnie od grubości, tego typu opakowanie mogłoby otwierać się dość trudno. Tego typu rodzaj folii mógłby przybierać kształt produktu oraz dobrze chroni opakowany tak przedmiot. Folia – folie ogrodnicze – termokurczliwa jest dostosowywana do danego wymiaru, a potem w formach, by potem zostać zapakowane za pomocą maszyny do pakowania, która w szybki sposób tworzy prawidłowo opakowany produkt.

led

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważne jest także to, że folia termokurczliwa może być poddana przetworzeniu, zatem mogłaby być użyta wielokrotnie. Tak jak odmienne materiały plastyczne. Tworzy się z nich choćby reklamówki czy też inne jednorazowe opakowania. Tego typu pakowanie w folię termokurczliwą ma za zadanie dobre zabezpieczanie przedmiotów przed uszkodzeniem w czasie transportu. Co ciekawe, w folię termokurczliwą można by zapakować również większe maszyny (lodówki czy zamrażarki) oraz nawet jachty.

Taki typ folii posiada wielokrotnie filtr UV, który jest bardzo przydatny podczas dłuższych transportów. Poza tym opakowywanie w taką folię może zawierać również pokrywanie folii warstwą antykorozyjną, która zabezpiecza produkty wykonane z metalu przed działaniem korozji.