Jak działa drukarka 3D? Co dobrze jest na jej temat wiedzieć?

Coraz częściej słyszymy o wykorzystaniu drukarki 3D. Wydaje się, że już niedługo będzie używana powszechnie. Drukarka 3D służy do drukowania przedmiotów, elementów trójwymiarowych, po uprzednim przygotowaniu modelu komputerowego. Drukarka 3D działa odmiennie niż klasyczne urządzenie, w którego posiadaniu jest niemal każdy z nas.

3d

Autor: mangtronix
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze trzeba nadmienić, że czas drukowania obiektu 3D jest sporo dłuższy. Przykładowo na sześcienne pudełeczko o objętości dwóch centymetrów sześciennych musimy zaczekać przynajmniej kilkadziesiąt minut. Trzeba także dodać czas potrzebny na przygotowanie modelu. Drukarka 3D działa bazując na warstwach. słyną z niebotycznych cen, zwyczajne drukarki 3D raczej nie wydrukują nic, co będzie większych wymiarów niż 20x20x20 cm.

Jeżeli ciekawi Cię tematyka poruszana w niniejszym materiale, sprawdź pełną ofertę (https://procleaner.pl/firma-sprzatajaca-katowice/), a na pewno okaże się ona dla Ciebie warta uwagi.

Za taką drukarkę trzeba wyłożyć od tysiąca do kilkunastu tysięcy złotych. Co oczywiste, im tańszy model, tym jakość wydrukowanych elementów słabsza. Więcej w temacie: link.

Osobie, której przypadło w udziale stosowanie drukarki 3D na pewno umiejętność projektowania określonych modeli. Programy do tego stworzone nie należą do najtańszych, jednak można skorzystać z darmowych odpowiedników. Poleca się mieć z tyłu głowy parę wytycznych związanych z przechowywaniem maszyny.

Czy ten tekst wciągnął Cię bez reszty? Jeżeli tak, to przeczytaj też inny oryginalny serwis (http://www.pademeble.pl/200-meble-jarstol), który zawiera równie interesujące informacje.

Drukarka 3D nie zajmuje dużo miejsca By efektywnie z niej korzystać wystarczy pomieszczenie o powierzchni 3 metrów kwadratowych, najlepiej wyposażone w wentylację. Trzeba podkreślić, że drukarka 3D to maszyna przydatna architektom.

Dzięki niej projektant ma szansę, oprócz wizualizacji na ekranie komputerowym, ukazać projekt w postaci przestrzennej. Z wykorzystaniem omawianych maszyn powstają również protezy kończyn, które okazują się w niskich cenach w porównaniu z cenami zwyczajnych protez. Najbardziej znane sposoby drukowania 3D to FDM, czyli Fused Deposition Modeling, DLP, czyli Digital Light Processing oraz SLS, czyli Selective Laser Sintering. Jedną z najbardziej popularnych polskich drukarek 3D jest produkt Zortrax M200.