Jak poprawić bezpieczeństwo w trakcie podróży?

W Polsce co rok przybywa spora ilość aut. Standardem powoli jest sytuacja, gdy w danej rodzinie posiadamy nie jeden a dwa samochody. W związku z tym wzrasta ruch na drogach. Na całe szczęście przybywa także coraz więcej zaawansowanych technologicznie tras i autostrad, jakie dzięki właściwej technice budowy i solidnemu oznakowaniu znacząco zwiększają nasze bezpieczeństwo.

sprawdź dostępne elementy odblaskowe na drodze

Autor: Doug Kerr
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle istotną kwestią jeżeli chodzi o przygotowanie nowoczesnej, całkowicie bezpiecznej drogi szybkiego ruchu jest właściwe jej oznakowanie. Różnego rodzaju znaki horyzontalne i wertykalne pomagają nam w orientacji a także informują o poleceniach jak i organizacji ruchu. Administratorzy i konstruktorzy dróg wciąż jednak poszukują nowych rozwiązań, które w jeszcze większym stopniu mogą poprawić bezpieczeństwo użytkowników drogi. Jednym z takich solucji jest PEO a więc Punktowy Element Odblaskowy. Jest to rozwiązanie, jakie obok kwestii bezpieczeństwa dba także o odpowiednią organizację ruchu.

Elementy odblaskowe na drodze w niezwykle widoczny sposób pomagają wydzielić pas jazdy czy zaznaczyć punkty niebezpieczne na drodze. Co istotne, te wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych elementy są pomocne przede wszystkim w nocy przy odpowiednim wyróżnieniu przejść dla pieszych. Użycie odpowiednich kolorów w PEO pomaga nam także odnaleźć się na drodze w trakcie jazdy – białe odblaski mogą bowiem wskazywać np. krawędź jezdni natomiast pomarańczowe inny jej fragment – czytaj więcej. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest z całą pewnością fakt, że elementy te mogą być wytwarzane w różnych wielkościach oraz kształtach.

Elementy odblaskowe na drodze (więcej pod tym łączem – sprawdź stronę) to element konieczny każdej nowej trasy, która chce spełniać standardy bezpieczeństwa. Ciężko bowiem jest sobie pomyśleć o nowoczesnych drogach bez tych odblasków. Muszą być trwałe i odpowiednio wyprodukowane. Do ich produkcji używa się zazwyczaj plastik, ceramikę a nawet metal. Wszystkie te materiały musi cechować odpowiednia trwałość oraz wytrzymałość na zmienną pogodę. W tym momencie mamy do wyboru naprawdę olbrzymią gamę PEO – od prostych, plastikowych elementów, które odbijają światło po zaawansowane urządzenia wyposażone w światła LED oraz które są zasilane promieniami słonecznymi – dowiedz sie więcej. Najważniejsze jednakże jest to, że wszystkie one poprawiają nasze bezpieczeństwo w trakcie podróży zwłaszcza w trakcie nocy, zaczynając od tych znajdujących się w mieście po długie autostrady oraz drogi krajowe.